مشکلات جدید ماهواره‌های نظامی آمریکا

© Fotolia / Vadimsadovskiمشکلات جدید ماهواره‌های نظامی آمریکا
مشکلات جدید ماهواره‌های نظامی آمریکا - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
سیستم های مخابراتی ماهواره‌های نظامی آمریکا با بحران مواجهند و از طرف مجموعه رو به رشد سلاح های خارجی تهدید می شوند.

روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز نوشت: نتایج یک مطالعه پنتاگون نشان می دهد سیستم های مخابراتی ماهواره های نظامی آمریکا با بحران مواجهند و از طرف مجموعه رو به رشد سلاح های خارجی از جمله توانمندی های حمله سایبری، لیزرها، پارازیت های الکترونیکی و سلاح های ضدماهواره تهدید می شوند.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از العالم، پایگاه اینترنتی این روزنامه در مطلبی به قلم بیل گرتز نوشت: هیئت علوم دفاعی وزارت دفاع آمریکا در چکیده این گزارش هشدار می دهد سیستم های مخابراتی ماهواره های نظامی که برای ماموریت هایی در سراسر جهان استفاده می شدند با یک سری نارسایی هایی مواجه خواهند بود که برخی از آنها قابل جبران و برخی از انها مختل کننده اند.
در این گزارش آمده است تهدیدهای برآورد و ابراز شده الکترونیکی علیه سیستم های مخابراتی ماهواره های در چند سال گذشته به سرعت افزایش یافته است و این افزایش در آینده ادامه خواهد یافت.
در این گزارش افزایش ارتباطات و پشتیبانی ها برای مقابله با ترافیک های افزایش یافته، درخواست شده است.
هیئت علوم دفاعی بالا بردن تولید و افزایش تعداد ترمینال های سیستم های ارتباطی پیشرفته با فرکانس بسیار بالا برای بمب افکن ها و هواپیماهای مرکز فرماندهی و کنترل را توصیه می کند. دیگر اقدامات مورد نیاز عبارتند از تسریع تحویل سیستم های مخابراتی جدید و مقاوم شده به ارتش است.
این گزارش تحت عنوان گزارش نیروی ویژه درباره سیستم مخابراتی ماهواره ها و شبکه های تاکتیکی نظامی در ماه مارس منتشر شد و بر اساس ارزیابی یک ساله از سامانه های مخابراتی ماهواره های نظامی تهیه شده است.
این گزارش در شرایطی تهیه می شود که چین و روسیه توانمندی های جنگی پیشرفته الکتورنیکی خود را که برای خرابکاری در سیستم های مخابراتی نظامی آمریکا طراحی شده اند، توسعه می دهند.
دانیل کوتس رئیس اطلاعات ملی آمریکا در گزارشش به کنگره در اوایل این ماه گفت، چین و روسیه در حال تقویت توانمندی جنگ فضایی خود هستند.
وی گفت، روسیه و چین سرگرم توسعه سلاح هایی هستند تا آمریکا را همزمان با ترویج خلع سلاح فضایی به چالش بکشانند.
این روزنامه در ادامه این مقاله نوشت: آژانس های اطلاعاتی آمریکا به دنبال شیوه هایی هستند تا برنامه های اطلاعاتی مصنوعی را توسعه دهند تا روزی جایگزین تحلیل های انسانی شوند.
دفتر رئیس اطلاعات ملی آمریکا در این هفته اعلام کرد به بهترین ابزارها برای استفاده از اطلاعات مصنوعی برای تبدیل فرایند بحث برانگیز تحلیل اطلاعات، پانصد هزار دلار جایزه می دهد.
سالها است منتقدان، از تحلیل های اطلاعاتی آمریکا به شدت انتقاد می کنند و معتقدند این تحلیل ها کارایی ندارند، سیاسی شده اند و به همین علت مجموعه شکست هایی را موجب می شوند.
دونالد ترامپ پیش از رئیس جمهور شدن از جمله کسانی بود که به آژانس های اطلاعاتی آمریکا انتقاد داشت. وی در ماه دسامبر درباره تحلیل ها درباره عملیات های نفوذی روسیه در انتخابات آمریکا گفت این ها همان کسانی هستند که گفتند صدام حسین رئیس جمهور سابق عراق سلاح های کشتار جمعی دارد.
این روزنامه در ادامه نوشت: هدف برنامه استفاده از ابرازهای مصنوعی سرعت بخشیدن به روند تولید و بازنگری تحلیل های اطلاعاتی است.
بیش از دویست و چهل و پنج شرکت، سازمان و موسسه دانشگاهی در این بخش مشارکت دارند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала