بازگشت نیروهای نظامی کانادا به افغانستان

© AP Photo / Rahmat Gulبازگشت نیروهای نظامی کانادا به افغانستان
بازگشت نیروهای نظامی کانادا به افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دولت کانادا با وجود عدم تمایل مردم این کشور برای اعزام نظامیان بیشتر به افغانستان احتمال دارد که به درخواست دبیرکل ناتو پاسخ مثبت دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، ناتو از کانادا درخواست خواهد کرد تا بار دیگر اعزام نیروهای خود به افغانستان را برای مقابله با طالبان بررسی کند. ناتو در نظر دارد تا با اعزام نیروهای بیشتر نیروهای افغان را در مقابل مخالفان مسلح دولت افغانستان تقویت کند.
این در حالی است که ترامپ اعزام 5000 نیروی بیشتر را در دست بررسی دارد. همچنین نخست وزیر استرالیا نیز گفته که درخواست ناتو برای اعزام نیروهای بیشتر را دریافت کرده است.
با این حال، آلمان درخواست اعزام نیروهای بیشتر را رد کرده است.
«ینس استولتنبرگ» پیش از این اظهار کرده بود که درخواست افزایش چند هزار نفری نظامیان خارجی را از فرماندهان ناتو در افغانستان دریافت کرده است. این سربازان بیشتر نقش مشورتی و آموزشی خواهند داشت.
کانادا سال 2014 به حضور نظامی خود با 158 کشته در افغانستان پایان داد همچنین در مدت حضور این کشور یک دیپلمات و خبرنگار کانادایی نیز کشته شدند و دو هزار سرباز این کشور نیز زخمی شدند.
در حال حاضر تنها تعداد کمی از نیروهای کانادایی در افغانستان برای ایجاد امنیت سفارت این کشور در کابل حضور دارند.
ناتو 13 هزار نیرو در افغانستان دارد که بیشتر این نیروها را نظامیان آمریکایی تشکیل می‌دهند. 1500 نفر از نیروهای ویژه آمریکا نیز به انجام عملیات علیه مخالفان مسلح دولت افغانستان و داعش مشغول هستند.
با توجه به عدم تمایل مردم کانادا برای اعزام نیروهای این کشور دولت کانادا نیز تمایل زیادی به اعزام نیرو به افغانستان را ندارد.
اگرچه نیروهای ویژه کانادا می‌توانند نقش مهمی را در افغانستان به عهده داشته باشند.
استولتنبرگ به طور ویژه به نیاز بر آموزش تیم‌های نیروهای ویژه تاکید دارد. نیروهای ویژه کانادا پیش از این، ایفای این نقش را بر عهده داشتند.
با این حال اعزام تیم کوچکی از نیروهای ویژه کانادا ممکن است ناتو و ترامپ را راضی کرده و برای مردم و حامیان دولت لیبرال کانادا نیز قابل قبول باشد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала