ترتیب مهمانی محرمانه واشنگتن برای مبارزه علیه "حزب الله"

© AFP 2023ترتیب مهمانی محرمانه واشنگتن برای مبارزه علیه "حزب الله"
ترتیب مهمانی محرمانه واشنگتن برای مبارزه علیه حزب الله - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک روزنامه کویتی با فاش کردن میزبانی غیرعلنی و محرمانه اخیر واشنگتن از بسیاری از کشورهای اروپایی و امریکای جنوبی و نیز عرب‌های خلیج فارس، هدف از برگزاری آن را بررسی چگونگی مقابله با حزب الله لبنان اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری  تسنیم، روزنامه السیاسه کویت فاش کرد واشنگتن در روزهای چهارم و پنجم می (14،15 اردیبهشت) میزبان نشست غیرعلنی و محرمانه بود که در آن میهمانانی از بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکای جنوبی و نیز کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس و در صدر آن عربستان، کویت، بحرین و قطر حضور داشتند و محور آن بر چگونگی مقابله با حزب الله متمرکز بود.

تحریم اقتصادی حزب الله و حامیانش

شرکت کنندگان در این نشست طراحی نقشه بین المللی مشترک برای رویارویی با حزب الله و فعالیت های تجاری و مالی آن را بررسی کردند و در این خصوص به اعمال فشار بر آن از راه‌های مختلف از جمله تحریم اقتصادی جدید علیه اعضای آن و زیرنظر گرفتن حامیان و نزدیکان حزب الله در سراسر جهان اشاره کردند.

حاضران در این نشست در مورد تصمیم گیری در حق موسسات نزدیک به حزب الله در خارج از لبنان که بیشتر در آفریقا و اروپا فعالیت دارند، به توافق رسیدند زیرا این موسسات در حمایت مالی از حزب الله مشارکت دارند.

همچنین نظارت بر تمام معاملات مالی تاجران و حامیان مالی حزب الله از خارج یکی دیگر از موارد مورد توافق نشست واشنگتن بود.

کشورهای شرکت کننده در این نشست تاکید کردند باید با فعالیت های حزب الله مقابله شود و قوانین جدید و سختگیرانه ای در مورد بانک های لبنان در نظرگرفته شود و هر بانک و یا موسسه واسطه‌ای که در لبنان و خارج از آن  هرگونه تسهیلات و یا خدمات به حزب الله ارائه کند، مجازات شود.

این اقدام بین المللی در پی افزایش قدرت و نقش حزب الله در لبنان و سوریه به ویژه مشارکت آن در جنگ سوریه در کنار ارتش این کشور صورت گرفته است.

این در حالی است که دو هفته پیش اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه آمریکا در تلاش برای رهبری ائتلاف بین المللی متشکل از 20 کشور برای مبارزه با حزب الله است.

یکی از اهداف تکاپوی آمریکا در این زمینه ایجاد اهرم های فشار کارآمد و موثر برای از بین بردن تمام راههای حمایت مالی از حزب الله است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала