ظاهر قدیر: امریکا منجی داعش در درگیری با طالبان می شود

© AP Photo / Rahmat GulАмериканские и афганские военные в районе Джалалабада. Архивное фото
Американские и афганские военные в районе Джалалабада. Архивное фото - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
ظاهر قدیر عضو پارلمان افغانستان با تاکید بر حمایت امریکا از داعش گفت: در درگیری اخیر داعش و طالبان، امریکا به کمک داعش شتافت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، ظاهر قدیر نماینده مردم ولایت ننگرهار در پارلمان افغانستان اظهار داشت: امریکا گرایش و تمایل بسیاری به داعش دارد.

وی ادامه داد: نمونه بارز حمایت امریکا از داعش در درگیری اخیر طالبان و داعش در منطقه «مسجد سفید» روستای «چپرهار» قابل مشاهده است، در آن درگیری شمار زیادی از اعضای وابسته به داعش در منطقه مسجد سفید در محاصره طالبان بودند که هواپیماهای امریکایی و نیروهای ویژه آنها طالبان را هدف قرار داده و داعشی‌ها را از محاصره نجات دادند.

آمادگی ظاهر قدیر برای سرکوب ترورستان داعش در ننگرهار - اسپوتنیک افغانستان
آمادگی ظاهر قدیر برای سرکوب ترورستان داعش در ننگرهار

ظاهر قدیر تاکید کرد: هم طالبان و هم گروه تروریستی داعش دشمن مردم افغانستان هستند اما آن طور که مشخص است امریکا بیشتر طرفدار داعش است.

این درحالیست که ظاهر قدیر پیش از این نیز به حمایت امریکا از داعش اشاره کرده بود.

این عضو پارلمان افغانستان در زمان پرتاب مادر بمب امریکا در ولایت ننگرهار افغانستان گفته بود، این اقدام امریکا در جهت فریب افکار عمومی بوده است.

قدیر تاکید کرده بود که امریکا با پرتاب مادر بمب با سوءاستفاده از نام داعش به دنبال تاراج معادن اچین در ننگرهار بوده است.

حامد کرزی رئیس‌جمهور پیشین افغانستان نیز پیش از این بارها گفته بود، که با حمایت امریکا، داعش در افغانستان روزبه‌روز در افغانستان گسترده‌تر می‌شود.

طالبان نیز پس از پرتاب مادر بمب توسط امریکا در منطقه اچین ننگرهار در بیانیه‌ای اعلام کرده بود، که امریکا در حالیکه داعش را تقویت می‌کند تلاش دارد تا با استفاده تبلیغاتی از این حمله خود را مخالف داعش نشان دهد و به این گروه تروریستی در افغانستان نیز اهمیت و اعتبار ببخشد.

به گفته بسیاری از کارشناسان امریکا با تقویت داعش به گسترش فعالیت این گروه تروریستی در افغانستان کمک می‌کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала