مسکو و ریاض برای تمدید کاهش تولید نفت توافق کردند

© Fotolia / marrakeshhمسکو و ریاض برای تمدید کاهش تولید نفت توافق کردند
مسکو و ریاض برای تمدید کاهش تولید نفت توافق کردند - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید

به گزارش اسپوتنیک ، وزارت انرژی روسیه و وزارت نفت عربستان سعودی در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که تمدید 9 ماهه توافق میان کشورهای عضو سازمان تولید کنندگان نفت (اوپک) و غیراوپکی برای کاهش تولید نفت را پیشنهاد می کنند.

روزنامه کامرسانت چاپ مسکو روز دوشنبه نوشت: وزیر انرژی روسیه قرار است در دیدار با وزیر نفت عربستان سعودی در باره تمدید این توافق مذاکره کند.

الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه در جمع خبرنگاران گفت که در دیدار با وزیر نفت عربستان، وضعیت مربوط به تمدید توافق با اوپک مطرح و مورد بررسی قرار می گیرد.

روزنامه روسی نوشت: سرنوشت تمدید این توافق24 ماه می مشخص خواهد شد.

وزیر انرژی روسیه، پیشتر حمایت این کشور را از تمدید توافق کاهش تولید نفت کشورهای اوپکی و غیراوپکی برای شش ماهه دوم سال جاری میلادی و حتی بیشتر از آن اعلام کرده بود.

وی گفته بود: کشورهای عضو و غیرعضو سازمان کشورهای تولید کنندگان نفت (اوپک) می توانند برای حداقل شش ماه دیگر توافق کاهش تولید را تمدید کنند.

آژانس خبری فدرال روسیه روز یکشنبه به نقل از سخنان نوواک نوشت: به احتمال زیاد تمدید توافق کاهش تولید نفت برای حداقل شش ماه یا حتی بیشتر بررسی می شود.

اعضای اوپک پذیرفته اند به مدت شش ماه از اول سال 2017 روزانه یک میلیون و 200 هزار بشکه از سطح تولید را بکاهند و به 32 میلیون و 500 هزار بشکه برسانند که منوط به همکاری کشورهای غیراوپکی و کاستن روزانه 600 هزار بشکه نفت از تولید است.

روسیه متعهد شده است تولید نفت خود را روزانه 300 هزار بشکه کاهش داد که نصف میزان تعهد شده از طرف کشورهای غیرعضو اوپک است.

قیمت های نفت از میانه ماه نوامبر سال گذشته با توافق کاهش تولید نفت حدود 25 درصد رشد کرد و اکنون بهای نفت خام برنت به بشکه ای حدود 50 دالر رسیده است.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین به تازگی اعلام کرد: مذاکرات برای تمدید توافق کاهش تولید نفت کشورهای عضو وغیرعضو اوپک جریان دارد.

شرکت های نفت روسیه در زمان حاضر حدود 11 میلیون بشکه نفت در روز تولید می کنند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала