برگزاری نخستین نشست تجارتی افغانستان و مالیزیا

© Sputnik / Zuhal Sarhadبرگزاری نخستین نشست تجارتی افغانستان و مالیزیا
برگزاری نخستین نشست تجارتی افغانستان و مالیزیا - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سفارت افغانستان در مالیزیا به همکاری وزارت تجارت و صنعت بین‌المللی، سازمان توسعه‌ سرمایه‌گذاری و شرکت توسعه‌ تجارت خارجی مالیزیا، اولین نشست دو جانبه‌ بازرگانی را برگزار کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، محمد قربان حقجو، معاون وزیر تجارت و صنایع کشور از اشتراک سرمایه‌گذاران مالیزیایی در این نشست استقبال کرد.
از جانب افغانستان عتیق‌الله عاطفمل سفیر افغانستان در مالیزیا، خان جان الکوزی رییس اتاق‌ تجارت و صنایع و محمد قربان حقجو معاون وزیر تجارت و صنایع اشتراک کرده‌اند.

آقای حقجو خطاب به سرمایه‌گذاران مالیزیایی گفت که افغانستان غنی از منابع طبیعی است و این یک فرصت بزرگ برای سرمایه گذاری تاجران مالیزیایی است.
او همچنین ابراز اشتیاق کرده است که سرمایه‌گذاری مشترک بین شرکت‌های افغانستان و مالیزیا ایجاد تا سبب پیشرفت اقتصادی هر دو کشور شود.
احمد مسلان، معاون وزیر صنعت و تجارت بین‌المللی مالیزیا در این نشست تاجران کشورش را به صادر کردن محصول‌های الکترونیکی، کیمیاوی و سایر محصول‌ها به افغانستان، تشویق کرده است.
آقای مسلان افزوده است که شرکت‌های افغانی در این کشور در دو پروژه‌ی تولیدی به ارزش ۲،۲۸ میلیون دالر امریکایی اشتراک کردند که باعث ایجاد ۱۶۶ شغل شد.
این نشست دو روز در کولالامپور، پایتخت مالیزیا ادامه می‌یابد و امروز (پنجشنبه، ۲۱ ثور) نخستین روز آن بود.
براساس گزارش‌ها، در پایان این نشست تفاهمنامه‌ای میان اتاق بازرگانی مالیزیا و اتاق تجارت و صنایع افغانستان به امضا خواهد رسید.
انتظار می‌رود که پس از ختم این نشست تجارت دو جانبه میان افغانستان و مالیزیا نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش ‌یابد.
مالیزیا سال گذشته ۸۵،۱ ملیون دالر به افغانستان کمک کرده بود که باعث افزایش همکاری بین دو کشور شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала