روسیه آماده همکاری با امریکا در حل بحران سوریه است

© Photo / Twitter/MFA Russia / لاوروف: روسیه آماده همکاری با آمریکا در باره مناطق کاهش تنش سوریه است
لاوروف: روسیه آماده همکاری با آمریکا در باره مناطق کاهش تنش سوریه است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
لاوروف: روسیه آماده همکاری با آمریکا در باره مناطق کاهش تنش سوریه است

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که روسیه امیدوار است آمریکا نقش فعالی در حل مسائل امنیتی در چارچوب طرح ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه داشته باشد.

به گزارش "اسپوتنیک"، لاوروف در کنفرانس مطبوعاتی پس از پایان مذاکرات با رکس تیلرسون وزیر امور خارجه و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت: "ما امروز تائید کردیم که به مشارکت امریکا در حل این مسائل علاقمندیم و امیدواریم امریکا نقش فعالی در این زمینه داشته باشد. فکر می کنم که امریکایی ها هم به این امر علاقمندند، حد اقل به آنچه که به منطقه جنوبی کاهش تنش مربوط باشد، این موضوع آشکارا مورد علاقه آنها است".

بر اساس تفاهمنامه ای که در مذاکرات آستانه به تصویب رسیده، در سوریه چهار منطقه امن یا منطقه کاهش تنش ایجاد خواهد شد که استفاده از هر نوع سلاح از جمله طیاارت نظامی در این مناطق ممنوع خواهد بود و درهای آنها به روی سازمان های فعال در زمینه اقدامات بشردوستانه برای کمک به مردم گشوده خواهد شد و زمینه برای بازسازی آنها نیز فراهم خواهد گردید.

به موجب این تفاهمنانمه، تهیه نقشه مناطق امن یا مناطق کاهش تنش در سوریه تا 22 ماه می تکمیل خواهد شد و به این منظور کارگروهی ایجاد خواهد گردید.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه که برای دیدار رسمی به واشنگتن سفر کرده، امروز چهارشنبه مذاکراتی با رکس تیلرسون همتای آمریکایی خود انجام داده و به دنبال آن با دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا دیدار و گفتگو داشت.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала