آغاز انتخابات ریاست جمهوری در کوریای جنوبی

© Flickr / Global Panoramaآغاز انتخابات ریاست جمهوری در کوریای جنوبی
آغاز انتخابات ریاست جمهوری در کوریای جنوبی - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
مردم کوریای جنوبی برای انتخاب رئیس جمهور جدید کشورشان به پای صندوق‌های رای رفتند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم ، رای گیری در انتخابات ریاست جمهوری کوریای جنوبی که پس از سقوط دولت پارک گون‌هه به دلیل رسوایی فساد زودتر از موعد برگزار می شود شروع شده است.
طبق نظرسنجی ها «مون جا-این» با گرایش چپ با فاصله قابل توجهی از نزدیک ترین رقیب خود، "آن چئول-سو" با گرایش میانه، پیش است.
این انتخابات به دلیل تنش شدید با کوریای شمالی از نزدیک دنبال می شود.
مون از حزب دمکراتیک کوریا خواهان افزایش تماس با کوریای شمالی است که برخلاف رویکرد خانم پارک رئیس جمهور قبلی است که تقریبا همه مناسبات با پیونگ یانگ را قطع کرد.
در آخرین روز مبارزات انتخاباتی، «مون» خواستار یک "پیروزی قاطع" شد تا به ترمیم شکاف ملی در نتیجه سقوط دولت محافظه کار خانم پارک کمک کند.
او صبح سه شنبه پای صندوق رای به خبرنگاران گفت: "احساس می کنم نه فقط حزب من و خود من بلکه مردم بی صبرانه منتظر تغییر دولت هستند."
«آن» هم در تجمعی انتخاباتی گفت هنوز مطمئن است می تواند برنده شود.
در مجموع 13 کاندیدا در این انتخابات رقابت می کنند.
هونگ جون-پیو کاندید محافظه کار گفت این انتخابات "جنگی" است که در آن یک "دولت چپگرای همدرد کوریای شمالی یا دولتی که می تواند از آزادی ها محافظت کند سر کار می آید."
خانم پارک در ماه مارچ اولین رئیس جمهور کوریای جنوبی شد که با استیضاح برکنار می شود. او قرار است به اتهام رشوه خواری و سوءاستفاده از قدرت محاکمه شود. او هرگونه تخلف را رد کرده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала