کشف علت سفید شدن و ریختن موها و درمان طاسی

© Fotolia / Melpomeneکشف علت سفید شدن و ریختن موها و درمان طاسی
کشف علت سفید شدن و ریختن موها و درمان طاسی - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
محققان با انجام پژوهشی موفق به رمزگشایی از چگونگی رشد مجدد موها شدند و با کشف سلولی که این مسئولیت را بر عهده دارد، توانستند به درمان طاسی کمک کنند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "العالم" محققان طی انجام یک پژوهش جدید، موفق به کشف سلول‌های مسئول رشد مو و همچنین مکانیسم سفید شدن مو شدند.
محققان در این پژوهش موفق به رمزگشایی از چگونگی رشد مجدد موها شدند و با کشف سلولی که این مسئولیت را بر عهده دارد توانستند به درمان طاسی کمک کنند.
همانطور که بسیاری از پیشرفت‌های علمی جذاب، به صورت تصادفی پدید آمده‌اند، یک تیم از محققان پوست به صورت اتفاقی و در حالی که مشغول تحقیق در مورد یک نوع ژنتیکی نادر از سرطان بودند به این اکتشاف دست یافتند.
این محققان در حال بررسی یک پروتئین به نام KROX20 بودند و کشف کردند که برای تبدیل سلول‌های پوست به مو نیز نیازمند تولید این پروتئین خاص هستیم. آنها مشاهده کردند هنگامی که سلول‌های تولید کننده KROX20 در موش‌ها حذف شدند هیچ مویی در بدن آنها رشد نکرد.
این محققان همچنین موفق به کشف یک پروتئین به نام (SCF) شدند که در رنگدانه سازی موها نقش ضروری دارد و در آزمایشی که بر روی موش‌ها انجام دادند مشخص شد که پس از حذف ژن SCF از سلول‌های تولید کننده مو، موهای این حیوانات به رنگ سفید تبدیل شد.
قدم بعدی این محققان در آینده درک چرایی از بین رفتن فرآیند تولید پروتئین KROX20 با بالا رفتن سن است.
آنها امیدوارند که در آینده بتوانند یک ماده موضعی را برای رساندن ژن‌های ضروری به فولیکول‌های مو در جهت اصلاح این مشکلات زیبایی تولید کنند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала