نام "مادر بمب‌ها" شرم‌آور است

© REUTERS / نام "مادر بمب‌ها" شرم‌آور است
نام مادر بمب‌ها شرم‌آور است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رهبر کاتولیک های جهان، استفاده از اصطلاح "مادر بمب‌ها" را برای سلاحی که امریکا در شرق افغانستان پرتاب کرد، شرم آور دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم از واتیکان، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان که قرار است روز بیست و چهارم ماه می دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا را به حضور بپذیرد، در خصوص پرتاب این بمب علیه مواضع گروه تروریستی داعش در افغانستان، گفت: از نام بمبی که آن ها مادر تمام بمب ها نامیده اند، احساس شرم کردم؛ چرا که مادر زندگی بخش است و بمب، مرگ آفرین.
پاپ در ادامه اظهار داشت: نام این بمب را مادر گذاشته اند، چه اتفاقی در حال رخ دادن است؟
با پرتاب بزرگ ترین بمب غیر هسته ای، موسوم به GBU-43/B، که مادر تمام بمب ها نیز نامیده می شود، نیروی هوایی امریکا روز سیزدهم اپریل به یکی از مواضع داعش در شرق افغانستان حمله کرده و دستکم 36 نفر را کشت. ترامپ این عملیات را موفقیتی دیگر بر شمرد.
دیدار آتی رئیس جمهوری امریکا با پاپ در حالی صورت می گیرد که اظهارات ترامپ در مبارزات انتخاباتی اخیر امریکا با واکنش های اعتراضی پاپ روبرو شد. پس از آن که نامزد وقت جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری اخیر امریکا وعده داد در صورت پیروزی، در مرز با مکزیک دیوار بنا کند، رهبر کاتولیک های جهان تاکید کرد: شخصی که از دیوار سخن می گوید و نه از پل، مسیحی نیست.
ترامپ هم در پاسخ به این واکنش، زیر سوال بردن ایمان یک فرد را از سوی یک مقام مذهبی، شرم آور دانست.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала