اخطار کوریای شمالی به چین

© AFP 2023 / Ed Jones اخطار کوریای شمالی به چین
اخطار کوریای شمالی به چین - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
رسانه دولتی کوریای شمالی در سرمقاله خود به چین اخطار داد برهم خوردن روابط دوستی دو کشور تبعاتی به دنبال خواهد داشت و پیونگ‌یانگ برنامه اتمی خود را کنار نمی‌گذارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، رسانه رسمی کوریای شمالی به چین هشدار داد مقابله با پیونگ یانگ می‌تواند تبعاتی برای پکن در پی داشته باشد.
به نوشته تریبیون، رسانه حکومتی کوریای شمالی در سرمقاله خود نوشت، پیونگ‌یانگ هرگز برای برقرار ماندن دوستی با چین، التماس نمی‌کند و برنامه هسته‌ای خود را که به اندازه حیاتش با ارزش است، به خطر نمی‌اندازد.
در ادامه سرمقاله رسانه حکومتی کوریای شمالی آمده است، پکن نباید صبر پیونگ‌یانگ را به بوته آزمایش بگذارد و بهتر است به تبعات عمیق برهم زدن روابط دو کشور فکر کند.
چین همواره خواستار صبر همه طرفین در موضوع کوریای شمالی و حل تنش‌های منطقه با روش های غیر نظامی است. اما اخیرا رسانه حکومتی چین خواستار تحریم‌های سرسختانه‌تر علیه کوریای شمالی برای محدود کردن برنامه اتمی پیونگ‌یانگ شده بود.
روز چهارشنبه هم خبرگزاری رویترز خبر داد مقامات چین و آمریکا درباره پاسخ سریع شورای امنیت به اقدامات کوریای شمالی گفت‌وگو کردند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала