داعش مسئولیت حمله امروز کابل را به عهده گرفته است

© Photo / J.A. Kargar / J.A. Kargarداعش مسئولیت حمله امروز کابل را به عهده گرفته است
داعش مسئولیت حمله امروز کابل را به عهده گرفته است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک بیانیه منتسب به گروه داعش نوشته است که حمله انتحاری صبح امروز (چهارشنبه) کابل را که در آن 8 تن کشته و 28 تن دیگر از جمله 3 نظامی خارجی زخمی شدند، مسئولیت آن را این گروه به عهده گرفته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مرور نیوز، منابع خبری افغانستان به نقل از این بیانیه اعلام کردند که گروه داعش حمله انتحاری کابل را که صبح امروز در چهار راهی عبدالحق در شهر کابل رخ داد به عهده گرفت، اما پیشتر رئیس امنیت ملی افغانستان از پیچیدگی جنگ در این کشور و تبانی گروه های مسلح مخالف در حملات انتحاری و انفجاری خبر داده بود.
رئیس عمومی امنیت ملی افغانستان 27 حمل در نشست علنی پارلمان گفت که جنگ این کشور ابعاد پیچیده ای به خود گرفته و تاکتیک ها در حملات گروه های تروریستی به گونه ای غیرقابل تصور تغییر کرده است.
«محمد معصوم استانکزی» اضافه کرده بود که در مواردی یک حمله تروریستی را «لشکر طیبه» انجام می دهد، تجهیزات آن را «شبکه حقانی» فراهم می کند و مسئولیت آن را داعش به عهده می گیرد.
وی افزود: کشتار هزاره ها در «تاله و برفک» و «بغلان» در شمال این کشور که کارمندان یک معدن ذغال سنگ راقتل عام کردند، یکی از فرماندهان گروه طالبان به نام «عبدالخالق فش فش» انجام داد و مسئولیت این حمله را داعش بر عهده گرفت و در ولایت «جوزجان» نیز حمله ای را یک فرمانده طالب به نام «قاری حکمت الله» انجام داد، اما مسئولیت آن را داعش پذیرفت.
رئیس عمومی امنیت ملی افغانستان گفت که تاکتیک های گروه های تروریستی در افغانستان بگونه ای پیچیده تغییر کرده و آنان در تلاش ایجاد سوء ظن ها در دولت و مردم و در عین حال گم کردن سرنخ های حمله هستند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала