تاکتیک جدید " حشد الشعبی" برای مبارزه با داعش

© AFP 2023 / Haidar Hamdani / تاکتیک جدید " حشد الشعبی" برای مبارزه با داعش
تاکتیک جدید  حشد الشعبی برای مبارزه با داعش - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
در ادامه عملیات عراقی‌ها علیه داعش، نیروهای نظامی تاکتیک‌های خود را برای ادامه جنگ در موصل تغییر داده‌اند و حشد شعبی عراق نیز اعلام کرد که بعد از آزادی شهرستان الحضر درگیری‌ها با داعش را به مرزهای سوریه کشانده‌ است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة، نیروهای امنیتی عراق تاکتیک خود را در جنگ موصل برای درهم شکستن خطوط دفاعی داعش تغییر داده و جبهه‌ای را در شمال شهر موصل برای تکمیل محاصره تروریست‌ها در بخش قدیمی این شهر که مشرف بر رود دجله است، گشوده‌اند.

یکی از مقامات نظامی ارشد عراق در موصل گفت: نیروهای ما برخی تاکتیک‌های خود را تغییر داده و آماده حمله نهایی به تروریست‌های داعش در بخش قدیمی شهر شده‌اند و جبهه جدیدی را از طریق محله‌های شمالی از محله‌های مشیرفه، الهرمات و 17 تموز خواهند گشود تا بتوانند از طریق محله‌های الصحه، الثوره و الاصلاح الزراعی در غرب پیشروی کنند. نیروهای پولیس فدرال و واکنش سریع نیز در جنوب در نزدیک‌ترین نقطه جنگ با داعش در نزدیکی مسجد النوری مستقر شده‌اند.

این افسر گفت: عملیات در بخش قدیمی موصل به دلیل تلاش برای حفظ جان غیرنظامیان متوقف شد و ائتلاف ضد داعش و ارتش حملات دقیقی به مقرهای داعش انجام دادند.

رائد شاکر جودت، فرمانده پولیس فدرال نیز در بیانیه‌ای گفت: نیروهای ما از محور باب جدید و قضیب البان به سمت مناطق اطراف مسجد النوری حرکت می‌کنند.

از سوی دیگر کریم النوری، از فرماندهان حشد شعبی به انتقال درگیری‌ها به مرزهای سوریه اشاره کرد و گفت: بعد از آزادی البعاج و القیروان در غرب موصل جبهه کاملی را به سمت سوریه خواهیم گشود و کنترلمان را بر مهم‌ترین راه‌های امداد داعش و محاصره آن در داخل موصل تکمیل خواهیم کرد. بعد از آزادی این مناطق مرزها همچنان نا امن خواهند بود چراکه داعش از تونل‌ها، دره‌ها و مناطق دیگر برای عبور استفاده می‌کند. آزادی مناطق غرب موصل بخشی از عملیات ما برای قطع تمامی امدادهای داعش و تأمین امنیت مرزهاست.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала