بازگشت تونی بلر به سیاست به‌ منظور مقابله با برگزیت

© Sputnik / Alexey Danichev /  مراجعه به بانک تصاویر بازگشت تونی بلر به سیاست به‌ منظور مقابله با برگزیت
بازگشت تونی بلر به سیاست به‌ منظور مقابله با برگزیت - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نخست وزیر سابق بریتانیا قصد بازگشت به دنیای سیاست را دارد تا علیه برگزیت (Brexit) مقابله کند.

به گزارش اسپوتنیک، تونی بلر نخست وزیر اسبق بریتانیا امروز دوشنبه  طی سخنانی  در مصاحبه اش با روزنامه دیلی میرور(The Daily Mirror) تاکید کرد که قصد دارد بار دیگر به عرصه فعالیت های سیاسی داخلی بازگردد تا از این راه علیه برگزیت مقابله نماید.

تونی بلر که طی سال های 1994 تا 2007 میلادی رهبری حزب کارگر را بر عهده داشته، در انتخابات زودرس 8 ژوئن شرکت نخواهد کرد.

اما وی گفته است که قصد دارد یک جنبش سیاسی را به راه بیندازد تا یک گفتمان سیاسی را ایجاد کند، و  آن هم در شرایطی که بریتانیا قصد دارد مذاکرات برای خروج از اتحادیه اروپا را آغاز کند.

تونی بلر 63 ساله که از سال 1997 میلادی به مدت یک دهه نخست وزیر بریتانیا بوده و میراث سیاسی اش با جنگ عراق شناخته می شود. تونی بلر در سخنانی تصریح کرد: "می دانم که به خاطر انجام این کار با انتقادات شدیدی روبرو خواهم شد."

تونلی بلر گفت: رای دهندگان باید این حق را داشته باشند که بتوانند نظر خود را درباره برگزیت تغییر دهند، آن هم زمانی که توافق نهایی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به طور کامل روشن و آشکار خواهد شد.

وی در این مصاحبه اش افزود: این برگزیت به من انگیزه لازم را داده است تا در سیاست دخالت کنم، و مطمئن نیستم که بتوانم یک جنبش سیاسی را راه اندازی کنم ولی تصور می کنم که گروه هایی در جامعه هستند که از این ایده حمایت می کنند. 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала