درگیری بین دو گروه طالبان در شیندند جان یک فرد ملکی را گرفت

© AP Photo / Ishtiaq Mahsudدرگیری بین دو گروه طالبان در شیندند جان یک فرد ملکی را گرفت
درگیری بین دو گروه طالبان در شیندند جان یک فرد ملکی را گرفت - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مقام‌های محلی می‌گویند که این درگیری‌ها میان دو گروه طالبان در ولسوالی شیندند ولایت هرات از شش روز به این سو ادامه دارند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، درگیری‌ها میان دو شاخۀ گروه طالبان در ولسوالی شیندند ولایت هرات از شش روز به این سو ادامه دارند که در آن یک غیرنظامی جان باخته است و بیش از ده غیرنظامی دیگر به شمول زنان و کودکان زخم برداشته‌‎اند.

این درگیری‌ها میان هواداران ملاهیبت‌الله، رهبرگروه طالبان، و هواداران ملا رسول رهبر دیگراین گروه در شیندند ادامه دارند.
 
این ششمین بار است که اعضای گروه ملا صمد، هوادار ملاهیبت الله، رهبرطالبان و گروه ملا ننگیالی، از هواداران ملا رسول، شاخۀ دیگر طالبان در ولسوالی شیندند هرات باهم درگیر می‌شوند.

گروه‌های نجات هشت زخمی این رویداد را به شفاخانۀ حوزه‌یی هرات رسانده‌اند که زنان و کودکان نیز مشمول آنان هستند. 

میراحمد، باشندۀ ولسوالی شیندند، گفت: «طالبان باهم درگیر شدند و یک هاوان در داخل خانه‌ام افتاد، زنم با شش کودکم زخمی شدند. مردم محل با ما همکاری کردند و توانستیم آنان را به شفاخانه برسانیم.»
 
مینا، باشندۀ دیگر ولسوالی شیندند، گفت: «همین که هاوان در خانۀ ما برخورد کرد این کودکان که چهار دختر و یک پسر هستند با مادر شان زخمی شدند. طالبان به روستای ما داخل شدند و ما تلاش کردیم زخمیان خود را از قریه بیرون کنیم.»

سخنگوی والی هرات نیز آسیب رسیدن به غیرنظامیان را تأیید می‌کند و می‌گوید که نیروهای امنیتی نیز برای حفاظت از جان غیرنظامیان در این ولسوالی تلاش کرده‌اند.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات، گفت: «یکی از اولویت‎های کاری نهادهای حکومتی حفاظت از جان غیرنظامیان است و والی هرات به مسؤولان این نهادها دستور داده‌است تا در همه شرایط از جان غیرنظامیان حفاظت کنند.»

در همین حال شماری ازاعضای شورای ولایتی هرات می‌گویند که طالبان در این ولسوالی از غیرنظامیان به حیث سپردفاعی کار می‌گیرند.

مهدی حدید، عضو شورای ولایتی هرات، گفت: «غیر نظامیان نه از خود شان دفاع کرده می‌توانند و نه هم توان جلوگیری از وارد شدن طالبان به خانه‌های‌شان را دارند. این از مسؤولیت‌های نهادهای دولتی است که از غیرنظامیان حفاظت کنند.»

اختلاف‌ها میان دو شاخۀ طالبان در ولسوالی شیندند هرات از دو سال به این سو ادامه دارند و این گروه‌ها چندین بار باهم درگیر شده‌اند.    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала