دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران: برخی می خواهند تروریست های شکست خورده در عراق و سوریه را وارد افغانستان کنند

© Photo / وزارت خارجه افغانستاندبیر شورای عالی امنیت ملی ایران: برخی می خواهند تروریست های شکست خورده در عراق و سوریه را وارد افغانستان کنند
دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران: برخی می خواهند تروریست های شکست خورده در عراق و سوریه را وارد افغانستان کنند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفت: برخی کشورهای منطقه بدنبال ناامن سازی و تضعیف ساختار امنیتی و انتظامی افغانستان به منظور ایجاد زمینه برای انتقال تروریستهای شکست خورده در عراق و سوریه به این کشور هستند.

به گزارش اسپوتنیک به خبرگزاری آوا ، علی شمخانی؛ دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران شب گذشته در تماس تلفنی با حنیف اتمر مشاور امنیت ملی کشورمان، ضمن محکوم نمودن حمله طالبان به یک پایگاه در ولایت بلخ، کشته شدن تعداد زیادی از سربازان شجاع را به ملت و دولت افغانستان تسلیت گفت.

شمخانی در این گفتگو با ابراز همدردی با خانواده های جانباختگان این حادثه تروریستی بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای هرگونه کمک به آسیب دیدگان تاکید کرد.

وی با اشاره به ضرورت برخورد شدید و منسجم دولت، گروه های سیاسی و ملت افغانستان با جریان های تروریستی اظهار داشت: سرعت بخشی به همکاری های مشترک اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران و افغانستان که طی سالهای گذشته از سوی نهادهای امنیت ملی ایران و افغانستان با جدیت دنبال شده است ،مقوم امنیت و ثبات دو کشور خواهد بود. 

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران اظهار داشت: برخی کشورهای منطقه بدنبال ناامن سازی وتضعیف ساختار امنیتی و انتظامی افغانستان به منظور ایجاد زمینه برای انتقال تروریستهای شکست خورده در عراق و سوریه به این کشور هستند.

حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رییس جمهور کشورمان نیز در جریان این گفتگو ضمن تشکر از ابراز همدردی دولت و ملت ایران با مردم افغانستان بر تداوم رایزنی و همکاری دو کشور برای ریشه کنی تروریسم در منطقه و از بین بردن زمینه های ناامنی و بی ثباتی تاکید کرد.

گفتنی است در حمله تروریستی روز جمعه طالبان به یک پادگان در ولایت بلخ، بیش از ۱۴۰ سرباز کشته و وتعداد زیادی مجروح شدند که بدنبال این حادثه تروریستی دولت امروز یکشنبه را عزای عمومی در  کشور اعلام کرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала