طی یک سال گذشته در هلمند 100 عملیات شبانه انجام شده

© Photo / اداره امنیت ملیطی یک سال گذشته در هلمند 100 عملیات شبانه انجام شده
طی یک سال گذشته در هلمند 100 عملیات شبانه انجام شده - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
حیات‌الله حیات، والی هلمند، گفت که این عملیات‌ها در نابودسازی هراس‌افگنان و نیز از جلوگیری از حمله‌های گستردۀ طالبان بسیار اثر گذار بوده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل طلوع نیوز، مقام‌های محلی هلمند می‌گویند که در یک سال گذشته نزدیک به 100 عملیات شبانه در شهر و ولسوالی‌های این ولایت برای نابود سازی پناه‌گاه‌های هراس‌افگنان انجام شده است.

حیات الله حیات، والی هلمند می‌گوید که این عملیات‌های شبانه دستاوردهای خوبی داشته‌اند.

او گفت که این عملیات‌ها در نابودسازی هراس‌افگنان و نیز از جلوگیری از حمله‌های گستردۀ طالبان بسیار اثر گذار بوده‌اند.

آقای حیات افزود: «هر باری که عملیات‌های شبانه انجام شده اند بسیار مؤثر تمام شده اند. در یک سال اخیر نزدیک به 100 عملیات شبانه در هلمند انجام شده است که در آن شمار زیادی از طالبان مسلح کشته شده اند. تلاش می کنیم که تلفات ملکی این عملیات‌ها را به صفر برسانیم.»

در همین حال، شورای ولایتی هلمند میگوید که تنها در سه ماه اخیر نزدیک به 30 غیر نظامی در عملیات‌های شبانه جان باخته‌اند.

گل آغا مسلم، عضو شورای ولایتی هلمند، گفت: «در بسیاری از موارد به امنیت جان و خانه های مردم توجه نشده است. خواست ما این است که در این راستا توجه صورت گیرد. تنها در سه ماه اخیر نزدیک به 30 غیرنظامی در حمله های شبانه به شهادت رسیده اند و جنبۀ مثبت این کار بسیار کم است.»

بشیر شاکر، عضو شورای ولایتی هلمند، گفت که 18غیرنظامی در عملیات شبانۀ نیروهای ارتش در ولسوالی سنگین و 10 غیرنظامی دیگر در ولسوالی نهر سراج جان باختند.

هلمند در دو سال اخیر گواه نبردهای سخت میان هراس‌افگنان و نیروهای دولتی بوده است و این نبردها سبب شده اند تا شش ولسوالی هلمند به  دست طالبان سقوط کنند.

مقام‌های محلی هلمند جلوگیری از تلفات غیرنظامیان را از علت‌های به درازا کشیدن نبردها در هلمند می‌دانند.    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала