ایران و عربستان تنش ها را کنار گذاشته به توافق رسیدند

© AP Photo / Khalid Mohammedایران و عربستان تنش ها را کنار گذاشته به توافق رسیدند
ایران و عربستان تنش ها را کنار گذاشته به توافق رسیدند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
اعضای کمیته اجاره مسکن حجاج و نماینده مرکز پزشکی هفته گذشته عازم عربستان شده و کار خود را آغاز کردند.

 به گزارش اسپوتنیک به نقل از اتاق خبر 24، ایران و عربستان طی مذاکراتی به توافق رسیدند تا 86 هزار ایرانی برای ادای مناسک حج به مکه مشرف شوند.
به نوشته رای الیوم، مقامات ایرانی اعلام کرده اند که تنش های سیاسی موجود میان ایران و عربستان از مسئله حج کنار گذاشته شده است.
گفتنی است که سازمان حج و زیارت اعلام کرد در پی توافق کلی با عربستان در خصوص حج در اسفند ماه سال گذشته و فراهم شدن بستر حضور حجاج ایران، اعضای کمیته اجاره مسکن حجاج و نماینده مرکز پزشکی هفته گذشته عازم عربستان شده و کار خود را آغاز کردند.
در همین راستا، چگونگی اجرای توافقات در خصوص صدور ویزای الکترونیکی، انتقال حجاج، تامین و انتقال مواد غذایی و داروهای مورد نیاز حجاج از ایران، تدابیر لازم برای اطمینان از حفظ امنیت و عزت و کرامت حجاج در دیدار حمید محمدی سرپرست سازمان حج و زیارت و دکتر محمد صالح بن طاهر بنتن وزیر حج و عمره عربستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
همچنین در این دیدار تسریع در بررسی فاجعه منا و حقوق شهدای منا و پرداخت حقوق شهدای حادثه مسجدالحرام مورد تأکید جدی قرار گرفت. بر مبنای توافق انجام شده، بیش از 86 هزار ایرانی امسال به حج تمتع مشرف خواهند شد.    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала