در پکن برای اطلاعات در مورد جاسوسان خارجی تا 72 هزار دالر پرداخت می شود

© Sputnik / Maris Chapliginaدر پکن برای اطلاعات در مورد جاسوسان خارجی تا 72 هزار دالر پرداخت می شود
در پکن برای اطلاعات در مورد جاسوسان خارجی تا 72 هزار دالر پرداخت می شود - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
این طرح جدید دولت، توسط اداره امنیت ملی ارائه شده و این اداره اعلام کرد که مردم می‌توانند با مراجعه حضوری، از طریق پست و حتی به وسیله تلفن هایی که برای همین منظور اعلام شده، اطلاعات خود را به مقامات ارایه دهند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امنیت چین در پایتخت (پکن) در بخش طرح مبارزه با سرقت اسرار دولتی، به هر شهروند چینی که اطلاعاتی در مورد جاسوسان خارجی به مقامات این کشور ارایه دهد تا 72 هزار دالر جایزه پرداخت می کند.گزارش این خبر روز دوشنبه توسط رسانه های گروهی چین اعلام شد و شین هوا خبرگزاری رسمی این کشور در گزارشی نوشت: "افرادی که بتوانند اطلاعات که چنین ارزشی داشته باشد در اختیار مسئولان در ارتباط با فعالیت های جاسوسی قرار دهند از 1500 تا 72 هزار دالر جایزه دریافت خواهند کرد."
این طرح جدید دولت، توسط اداره امنیت ملی ارائه شده و این اداره اعلام کرد که مردم می‌توانند با مراجعه حضوری، از طریق پست و حتی به وسیله تلفن هایی که برای همین منظور اعلام شده، اطلاعات خود را به مقامات ارایه دهند.

چین در جهت تامین امنیت ملی و جلوگیری از فعالیت های خرابکارانه، از سال 2013 زمانی که «شی جین پینگ» رئیس جمهوری این کشور شد اقدامات قابل توجهی برای تامین امنیت کشور در برابر تهدیدهای داخلی و خارجی تصویب کرده است.
از جمله این تلاش ها می توان به اطلاع رسانی عمومی سال گذشته این کشور اشاره کرد که در آن چگونگی مقاومت در برابر اغوای جاسوسان خارجی برای مردم ترسیم و تبیین شده بود.

چین معتقد است که سازمان های اطلاعاتی خارجی و سایر نیروهای متخاصم در تلاش هستند تا با سرقت اسرار دولتی و همچنین فعالیت های خرابکارانه و نفوذ سیاسی وجهه کشور چین را تخریب کنند.
اداره امنیت ملی چین بر اساس گزارش امروز رسانه های این کشور، با فراخوان مردم برای پیوستن به تلاش های ضد خرابکارانه و ضد اطلاعاتی، از آنان خواست تا برای مقابله با افراد جاسوس و کسانیکه قصد سرقت اسرار ملی را دارند، گزارش های خود را به نهادهای ذیربط ارائه کنند.

به گفته مقامات امنیتی چین، شهر پکن پایتخت این کشور در مرکز تلاش نفوذ جاسوسانی است که می خواهند در آن فعالیتهای خرابکارانه خود را گسترش دهند.
چین سال گذشته نیز اعلام کرده بود به هر کسی که عاملان حملات تروریستی را معرفی کند و یا مدارکی ارائه دهد که دال بر وقوع حمله تروریستی باشد، تا 730 هزار دالرر پاداش دریافت می کنند.    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала