برگزاری اولین رقابت اسکی/سرچه در ولایت پنجشیر

© AP Photo / Luca Brunoبرگزاری اولین رقابت اسکی/سرچه در ولایت پنجشی
برگزاری اولین رقابت اسکی/سرچه در ولایت پنجشی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
اسکی بازان کابل، بامیان و پنجشیر برای نخستین بار روز شنبه رقابت‌های اسکی را در دره عبدالله خیل ولایت پنجشیر برگذار کردند و قرار است این رقابت‌ها هر سال در این دره برگذار شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع، فدراسیون اسکی ترویج بازی اسکی را در کشور و نیز کشانیدن جهان‌گردان را به ولایت پنجشیر، هدف این بازی‌ها می‌گوید.
هارون کارگر، معاون فنی فدراسیون اسکی، گفت: «هدف از راه اندازی این رقابت‌ها این است که این بازی‌ها در این ولایت به یک فرهنگ مبدل شوند و به زودی این بازی در پنجشیر ترویج شود.»
جوانان و نوجوانان در بخش‌های کوهستانی ولایت پنجشیر از سال‌ها به گونه سنتی در روی برف بازی می‌کنند.
در این رقابت‌ها هیچ اسکی باز دختر حضور ندارد و انتظار می‌رود که این اسکی بازان به زودی برای اشتراک در رقابت‌های داخل مرزی و بیرون مرزی آماده شوند.
آغاز بازی‌های اسکی در ولایت پنجشیر از سوی مردمان این ولایت استقبال می‌شود.
شعیب، بزرگ قوم در پنجشیر، گفت: «علاقه‌مندی جوانان این ولایت به سرچه بازی نشان می‌دهد که آنان به اندازه به بازی اسکی علاقه دارند و می‌خواهند اسکی در این ولایت ترویج شود.»
در پایان این بازی‌ها، وسایل بازی اسکی از سوی فدراسیون اسکی و گروه اسکی بازان بامیان، به این جوانان داده می‌شوند.
درحال حاضر بامیان یگانه مکان ورزش‌‌های زمستانی در کشور است که همه ساله ورزشکاران در این ولایت با برگزاری رقابت‌‌های اسکی میان مردان و دختران تلاش می‌‌کنند تا ورزش‌های زمستانی را به یک فرهنگ مبدل سازند.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала