مقام عربستانی: اسلام رانندگی زنان را منع نکرده است

© AP Photo / Hasan Jamaliمقام عربستانی: اسلام رانندگی زنان را منع نکرده است
مقام عربستانی: اسلام رانندگی زنان را منع نکرده است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
محمد المقنا، عضو شورای مشورتی عربستان سعودی در صفحه خود در توییتر اعلام کرد گویا این شورای 150 نفره که نقش نهاد مقننه در سیستم اداری عربستان را بر عهده دارد، تصمبم گرفته به زنان اجازه رانندگی موتر بدهد اما رئیس شورای مشورتی عربستان این خبر را تکذیب کرد.

معاون شورای مشورتی عربستان سعودی صدقا فاضل به سپوتنیک گفت: شورای مشورتی چنین تصمیم گیری نکرده است اما «لایحه وجود دارد که سازمان های دولتی مربوطه مشوره دارند.هنگامی که آن به پایان برسد این پروژه را باید پادشاه تایید کند،و تنها پس از آن میتواند به قانون تبدیل شود.

نماینده شورای مشورتی عربستان خاطرنشان ساخت برخی از نیروهای اجتماعی با نفوذريا، از جمله شخصیت های مذهبی مخالف صدور اجازه رانندگی به زنان هستند اما اکثریت مردم از این پیشنهاد قانونگذاری حمایت می کنند.
صدقا فضیل افزود مخالفان رانندگی زنان به احکام اسلامی در این زمینه استناد می کنند اما "اسلام رانندگی زنان را ممنوع نکرده و این ممنوع ریشه در آداب و رسوم محلی دارد که برخی ها می خواهند آنرا رعایت کنند. اگر در بین جوانان سعودی بویژه جوانان تحصیل کرده و فرهنگی نظرسنجی انجام دهیم، می بینیند،که اکثریت مطلق از طرح قانون جدید در باره مجاز شدن رانندگی زنان حمایت می کنند".

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала