قطر قصد ترور السیسی را دارد

Telegram
استخبارات قطر، 200 میلیون دالر برای ترور عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر اختصاص داده است.

اسپوتنیک به نقل از العالم،  روزنامه لبنانی الدیار نوشت: قطر 200 میلیون دلار برای ترور عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر اختصاص داده است. اما استخبارات آمریکا با هشدار به قطر، توقف این اقدام را خواستار شده است. اما با وصف این همه طرح قطر ادامه دارد. زیرا امریکا به اندازه کافی قطر را در معرض فشار قرار نداده است.

براساس طرح، قرار بود استخبارت قطر برای ترور السیسی، گروهی از اعضای اخوان المسلمین، موتر رئیس جمهور مصر را بمب گذاری کنند.

در همین حال، رئیس جمهور مصر به دنبال کشف و افشای یک گروپ قطری — مصری که درصدد ترور وی بودند، تهدید کرد که به هر هزینه ای، دوحه پایتخت قطر را بمباران می کند. تمیم بن حمد، امیر قطر اولتیماتوم مصر را از طریق کشور ثالث دریافت کرده است.
گفتنی است، رئیس جمهور مصر هنگام سخنرانی امیر قطر در بیست و هشتمین اجلاس سران کشورهای عضو اتحادیه عرب در اردن، سالون اجلاس را ترک کرد.
از زمان کودتای سوم جون 2013 توسط عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع وقت مصر علیه محمد مرسی رئیس جمهور اخوانی مصر که مورد حمایت قطر بود، روابط دوحه و قاهره به شدت تیره شده است. به طوری که اقدامات و مواضع مقامات دو کشور گاهی به رفتارها و دعواهای کودکانه تبدیل می شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала