روسیه زیردریایی هسته ای غیرنظامی می سازد

Telegram
روسیه قصد دارد اولین زیردریایی هسته ای غیر نظامی در جهان را طراحی کند.

به گزارش سپوتنیک، گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از العالم، "ویکتور لیتوینینکو"، رئیس گروه پروژه های فیزیکی و  تکنولوژیکی در مرکز مطالعات، برای اولین بار از این پروژه بی نظیر و منحصر به فرد در جهان پرده برداشت.

لیتوینینکو در حاشیه نشست "قطب شمال، زمینه ای برای گفتگو"، با اعلام این خبر به خبرگزاری "نووستی" روسیه گفت: "دفتر مرکزی طراحی — روبین، تعدادی تجهیزات رصد زلزله را در این زیردریایی تعبیه کرده است. این زیردریایی، غیر نظامی بوده و به جای موشک، مجهز به سامانه های روبوتیک و مکانیسم های بدون سرنشین بوده و در زیر دریا آب کار گذاشته می شود و ضمن رصد زلزله، منابع طبیعی پنهان را نیز جستجو می کند."
 این دانشمند روسی تصریح کرد که این زیردریایی در نوع خود منحصر به فرد است و هیچ نمونه ای در جهان ندارد. وی خاطرنشان کرد که در طراحی این زیردریایی از تکنولوژی منحصر به فردی استفاده شده است که امکان اجرای مأموریت های پیچیده در ناحیه "نریتیک"Neritic را برای نسل بعد دانشمندان فراهم خواهد کرد.

لیتوینینکو در اشاره به ویژگیهای این زیردریایی گفت که طول این زیردریایی، 135.5 متر و عرض آن 14.4 متر است و سرعت آن به 12.6 گره دریایی در ساعت می رسد؛ این زیردریایی حداکثر تا عمق 400 متر زیر آب غوص می کند.

پیش بینی می شود این زیردریایی بتواند به مدت نود روز با 40 نفر پرسنل به حرکت ثابت خود در زیر آب ادامه دهد.

اما به گفته این دانشمند، در حال حاضر خطوط کلی دستگاهها و سیستم های این زیردریایی مشخص می شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала