کوریای شمالی: فرقی بین ترامپ و اوباما نیست

© REUTERS / Carlos BarriaДональд Трамп и Барак Обама перед церемонией инаугурации президента в Вашингтоне
Дональд Трамп и Барак Обама перед церемонией инаугурации президента в Вашингтоне - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
کوریای شمالی تاکید کرد، که در اجرای سیاستی که امریکایی ها «صبر راهبردی» می نامند، هیچ تفاوتی بین دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید امریکا و باراک اوباما رئیس جمهور پیشین این کشور نیست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، این در شرایطی است که رکس تیلرسون وزیر خارجه امریکا گفته است صبر راهبردی امریکا پس از 2 دهه تلاش برای توقف برنامه هسته ای تسلیحاتی کوریای شمالی رو به پایان است.
کوریای شمالی تصریح کرده است که دولت اوباما هم از پایان صبر راهبردی آن کشور خبر داده بود و البته به هیچ نتیجه ای هم نرسید و راهی اشتباه را برای مدتی طولانی طی کرد.
روزنامه «رودونگ سینمون» ارگان حزب حاکم کار کوریای شمالی روز سه شنبه در گزارشی به این مطلب اشاره کرد و نوشت: ظاهرا ترامپ هم درصدد پیمودن همان راه اشتباه است و آنچه در حال حاضر مشاهده می شود اینکه در اجرای این راهبرد تفاوتی میان دو رئیس جمهوری نیست.

Испытание нового высокопроизводительного ракетного двигателя в КНДР - اسپوتنیک افغانستان
کوریای شمالی یک موتور جدید راکت را آزمایش کرد

نشریه خاطر نشان کرده است: سیاستی که امریکایی ها به عنوان یک راهبرد و یا صبر راهبردی از آن دم می زنند جز خرابی و ویرانی پیامد دیگری نخواهد داشت.
تیلرسون وزیر خارجه امریکا هم می گوید که 20 سال تلاش دیپلماتیک نتوانسته است تغییری در کوریای شمالی ایجاد کند و باید رهیافتی دیگر به اجرا گذاشته شود. 
ارگان حزب حاکم کار کوریای شمالی نوشته است: اگر هم قرار باشد تفاوتی میان دو دولت جدید و پیشین ذکر شود این است که در دولت ترامپ تجهیزات و تسلیحات امریکایی ها از جمله تسلیحات هسته ای این کشور در منطقه بیشتر شده است.
نشریه ادامه می دهد: دولت جدید امریکا خود را به داخل چاهی انداخته است که دولت قبلی هم در آن افتاده بود در صورتی که حتی یک جانور هم خود را دوبار به یک گودال نمی اندازد.
روزنامه تاکید کرده است که چنین سیاستی را که امریکا به اجرا گذاشته است جز تقویت نیروی بازدارندگی تسلیحاتی هسته ای کوریای شمالی پیامد دیگری در بر نداشته است.
این نشریه در شرایطی مطلب را منتشر می کند که خبرگزاری یونهاپ از کوریای جنوبی دیروز (دوشنبه) اعلام کرد: بسیاری از منابع بر این باورند که کوریای شمالی اواسط ماه آینده میلادی ششمین آزمایش اتمی خود را انجام خواهد داد.
کوریای شمالی امروز نیز بر اساس منابع خبری کوریای جنوبی برای دومین بار ظرف کمتر از دو هفته، اقدام به آزمایش موتور پیشرفته برای پرتاب موشک و راکت کرده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала