هشدار عبدالله به کشورهای حمایت کننده از هراس افگنان

© Wikipedia / U.S. Department of Stateهشدار عبدالله به کشورهای حمایت کننده از هراس افگنان
هشدار عبدالله به کشورهای حمایت کننده از هراس افگنان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
شهر های کندز، قلات، مهترلام، فراه و لشکرگاه در سال گذشته گواه جدی ترین تحرک های هراس افگنان بوده اند - شهر هایی که تهدید ها در برابر آنان هنوز هم برای مردمانش آزار دهنده استند.

به گزارش طلوع نیوز، عبدالله عبدلله، رییس اجراییه حکومت وحدت ملی کشور روز دوشنبه هشدار داد که هرگونه پشتیبانی سیاسی، اقتصادی و نظامی برخی از کشور ها از گروه های هراس افگن یک تهدید جدی در برابر امنیت منطقه و جهان خواهد بود.
آقای عبدالله تاکید می ورزد که پیکار افغانستان با هراس افگنی برای کشور های همسایه یک فرصت است و این کشور ها افغانستان را در این پیکار باید یاری رسانند.
در همین حال نهاد های امنیتی و دفاعی از آغاز عملیات بهاری در آینده بسیار نزدیک خبر می دهند.
بهار و تابستان سال هزار و سه صد و نود و شش آزمون دیگریست که در برابر نیروهای دولتی کشور.
نگه داری بخش های راهبردی و دور کردن تهدید های هراس افگنان از شهر های مهم کشور در این سال یکی از بنیادی ترین ماموریت های این نیروها است.
عبدالله عبدالله، رییس اجراییه گفته است:"هرگونه پشتیبانی سیاسی، اقتصادی و نظامی از گروه های هراس افگن را یک تهدید برای منطقه و تهدید برای صلح جهانی می دانیم و همه کشور های منطقه باید قدم های صادقانه در برابر این گروه ها بردارند."
شهر های کندز، قلات، مهترلام، فراه و لشکرگاه در سال گذشته گواه جدی ترین تحرک های هراس افگنان بوده اند — شهر هایی که تهدید ها در برابر آنان هنوز هم برای مردمانش آزار دهنده استند.
فضل احمد شیرزاد، فرمانده پولیس ولایت لغمان گفته است:"نه در فصل جنگ و نه هم اکنون دشمن توانایی ندارند که ولسوالی های ما را سقوط بدهند و سقوط شهر مهترلام یک خیال است."
نهاد های امنیتی از برنامه هایی سخن می گویند که بر بنیاد این برنامه ها بخش های آسیب پذیر کشور از وجود هراس افگنان پاکسازی خواهند شد.
دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی گفته است:"تمامی نقاط آسیب پذیر شناسایی شده اند و عملیات های ما از ولایت ها و یا ولسوالی هایی شروع می شوند که در آنان تهدید بلند امنیتی است."
قرار است عملیات بهاری نیروهای دولتی در آینده بسیار نزدیک آغاز شوند.
نجیب دانش، سرپرست دفتر سخنگوی وزیر امور داخله گفته است:"این عملیات شامل تمام ولایات می شود، باالخصوص ولایت هایی که در سال گذشته نا امن بودند."
همین اکنون بیست گروه هراس افگن جهانی و منطقه یی در برابر دولت افغانستان می جنگند، نهاد های امنیتی و دفاعی کشور هشدار می دهند که این گروه ها می کوشند تا برای گسترش فعالیت های شان مراکز بزرگ نظامی در منطقه بسازند.
پیش از این اداره بازرس ویژه ایالات متحده امریکا برای بازسازی افغانستان گفته است که نیروهای دولتی در حال حاضر اداره ۶۳ درصد از خاک افغانستان را به دست دارند و ۹ در صد بیشتر از سال گذشته خاک افغانستان به طالبان واگذار شده است.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала