رئیس جمهور غنی به یک خانم امریکایی تابعیت افغانی اعطا کرد

© Photo / ارگ رئیس جمهور غنی به یک خانم امریکایی تابعیت افغانی اعطا کرد
رئیس جمهور غنی به یک خانم امریکایی تابعیت افغانی اعطا کرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، قبل از ظهر امروز به خانم ماری کارلوین مکمکن (بی بی ماری) که تبعۀ اصلی ایالات متحدۀ امریکا می‌باشد، پاسپورت افغانی تفویض کرد و تابعیت افغانستان را به وی تبریک گفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری، در مراسمی که به همین مناسبت در ارگ انجام شد، فرمان رئیس‌جمهور کشور به‌منظور اعطای تابعیت افغانی به خانم ماری کارلوین از سوی محمدهارون چخانسوری معاون ادارۀ امور قرائت گردید. در فرمان آمده است که خانم ماری کارلوین بیش از ۳۸سال در افغانستان اقامت داشته و امروز رسماً تابعیت افغانستان را به دست آورد.

در فرمان مقام عالی ریاست جمهوری، وزارت‌های امور داخله و امور خارجه موظف گردیده اند تا در هماهنگی با سایر مراجع ذیربط در زمینه تطبیق فرمان اجراآت نمایند.

رئیس‌جمهور غنی به خانم کارلوین زندگی خوش و آرام در کنار شهروندان افغانستان آرزو نمود و از تلاش، همکاری و حمایت اواز مردم افغانستان تشکر کرد.

در مقابل خانم کارلوین از حسن نظر رئیس‌جمهور کشور قدردانی کرده گفت: مردم افغانستان خون گرم و انسان دوست هستند و من در کنار آن‌ها احساس آرامش می‌کنم.

قابل یادآوریست که وی در مدت حضورش در افغانستان، در عرصه‌های مختلف به ویژه صنایع دستی، خیاطی و حمایت از زنان بی بضاعت همکاری نموده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала