فتوای جدید- تجلیل از روز مادر حرام است

© Fotolia / Andy Dean فتوای جدید- تجلیل از روز مادر حرام است
فتوای جدید- تجلیل از روز مادر حرام است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
ياسر برهامي" نايب رئيس گروه موسوم به "دعوت سلفي" فتوا داد بزرگداشت روز مادر - كه روز بيست و يكم مارچ در كشورهاي مختلف جشن گرفته مي شود - حرام است.

به گزارش خبرنگار العالم از قاهره، ياسر برهامی گفت: مي توان در مناسبت هاي ديگر مانند عيد فطر، عيد قربان براي ديگران هديه خريد. اما شركت جشن موسوم به روز مادر جايز نيست حتي اگر اين اقدام به رنجيدن مادر فرد منتهي شود. زيرا شركت بزرگداشت چنين روزي معصيت است.
اظهارات جنجالي برهامي باعث حمله شخصيت هاي مختلف به وي شده است. شيخ "مظهر شاهين" امام و خطيب مسجد عمر مُكَرَّم قاهره در اين باره گفت بزرگداشت روز زن و تعيين روز خاصي براي اين مناسبت، با جشن گرفتن و بزرگداشت عيد فطر و قربان تناقضي ندارد. زيرا اصل در امور بر مباح بودن است مگر آنكه برخلاف آن چيزي باشد كه خداوند آن را حلال دانسته است.
"ياسر قوره" معاون اول رئيس حزب وفد در امور سياسي و پارلماني، با صدور بيانيه اي اظهارات برهامي را محكوم و تأكيد كرد: خداوند در همه اديان، از بندگان خواسته است به والدين نيكي و از آنها قدرداني كنند. همچنين پيامبر (ص) بر ضرورت عنايت بندگان به مادرانشان تأكيد كرده اند. حال با وجود تأكيد خداوند و پيامبرش (ص) بر بزرگداشت مقام مادر، ياسر برهامي آنچه را خداوند حلال كرده است حرام مي داند و باعث فتنه انگيزي در جامعه مي شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала