هراس ترامپ از نشر سند تجارتی اش در رسانه ها

© REUTERS / Joshua Robertsهراس ترامپ از نشر سند تجارتی اش در رسانه ها
هراس ترامپ از نشر سند تجارتی اش در رسانه ها - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
روز گذشته شبکه «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» وعده داد که ساعت هشت به وقت محلی بخشی از سند های مالیاتی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا را منتشر کند، قصر سفید خود اندکی پیش از زمان اعلام شده، این اطلاعات را منتشر کرد.

به گزارش " العالم" به نقل از اسکاس نیوز عربی، خبر دستیابی به سند مالیاتی ترامپ را ابتدا «راشل مدو» خبرنگار ام‌اس‌ان‌بی‌سی در توییتر اعلام کرد. وی گفت این اسناد مربوط به فعالیت‌های تجاری ترامپ در سال 2005 است و جزئیاتی دربارۀ آن ساعت هشت به وقت محلی از شبکۀ ام ان بی سی پخش خواهد شد.
دقایقی بعد از این توییت، قصر سفید واکنش تندی نشان داد و این شبکه را به «قانون‌شکنی» و «سرقت اطلاعات» متهم کرد. با وجود این، قصر سفید خود پیش از موعد اعلام شده جزئیاتی از این موضوع را افشا و اعلام کرد که ترامپ در آن سال 150 میلیون دالر درآمد داشته و جمعا 38 میلیون دالر مالیات پرداخت کرده است.
در بخشی از بیانیه قصر سفید آمده است: «می‌دانید، شما آنقدر درمانده جذب مخاطب هستید که حاضرید قانون را نقض کرده و برای دو صفحه سند مالیاتی مربوط به یک دهه قبل، گزارش بنویسید.»
این بیانیه با بیان اینکه ترامپ طبق قانون مالیات‌ پرداخته، نوشته است: «با وجود این رقم قابل توجه و مالیاتی که پرداخت شده، سرقت و انتشار اسناد مالیاتی کاملا غیرقانونی است. رسانه‌های فریبکار می‌توانند این رویه را ادامه دهند و در مقابل رئیس‌جمهور به کار خودش، از جمله اصلاح نظام مالیاتی به نحوی که به نفع همه آمریکایی‌ها باشد، ادامه خواهد داد.»
انتشار این اسناد پس از آن صورت گرفت که ترامپ با وجود درخواست‌های متعدد رسانه‌ها و سناتورهای حزب دموکرات، از انتشار پرونده مالیاتی‌اش خودداری کرد. در چند دهه اخیر سابقه نداشته است که رئیس‌جمهور آمریکا پرونده مالیاتی‌اش را از دید عموم پنهان کند.
در حالی که تصور می‌شد انتشار این اسناد به ضرر ترامپ باشد، اما دستکم سند منتشر شده سوءعملکردی از سوی ترامپ نشان نمی‌دهد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала