هشدار محققان به زنان در مورد استفاده از رنگ موی و تابلت ضد بارداری

© Sputnik / Sergei Veniavskiy /  مراجعه به بانک تصاویر هشدار محققان به زنان در مورد استفاده از رنگ موی و تابلت ضد بارداری
هشدار محققان به زنان در مورد استفاده از رنگ موی و تابلت ضد بارداری - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
محققان هشدار دادند زنانی که موهای خود را رنگ می کنند و یا از روش های هورمونی برای پیشگیری از بارداری استفاده می کنند، در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه هستند.

به گزارش "العالم" مطالعه جدید محققان فنلندی موید تحقیقات قبلی است که تغییر رنگ مو را با ابتلا به سرطان سینه ارتباط داده بود.
محققان دانشگاه هلسینکی در این مطالعه با بررسی داده های نظرسنجی حدود هشت هزار بیمار مبتلا به سرطان سینه متوجه شدند که قرار گرفتن در معرض مواد سمی موجود در رنگ موها با احتمال 23 فیصد ابتلا به سرطان سینه ارتباط دارد.
همچنین افرادی که از روش های کنترول بارداری مانند تابلت های ترکیبی و کویل های IUS استفاده می کنند، با خطری مشابه روبرو هستند.
محققان فنلندی ادعا می کنند، افرادی که از روش های مبتنی بر هورمون برای پیشگیری از بارداری استفاده می کنند، با افزایش خطر 23 فیصد ابتلا به سرطان سینه روبرو هستند.
مدارک و شواهد فزاینده ای در این خصوص وجود دارد که روش های کنترول بارداری مبتنی بر پروژسترون یک عامل خطرساز برای ابتلا به سرطان سینه هستند.
محققان نشان داده اند که برخی هورمون ها مانند استروژن باعث بروز جهش هایی در دی.ان.ای می شود که سلول ها را مستعد سرطانی شدن می کند. همچنین مشخص شده است که پروژسترون باعث رشد تومورها می شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала