کشف وصیت نامه های کودکان انتحاری داعش

© AP Photo / Fileکشف وصیت نامه های کودکان انتحاری داعش
کشف وصیت نامه های کودکان انتحاری داعش - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
به گزارش افکارنیوز، در یکی از پایگاه های سابق گروه تروریستی داعش در موصل، وصیت نامه ها و نامه هایی از کودکان انتحاری کشف گردیده و این کشفیات می تواند ابعاد دیگری از سوء استفاده داعش از کودکان آشکار کند.

به گزارش افکارنیوز، در یکی از پایگاه های سابق گروه تروریستی داعش در موصل، وصیت نامه ها و نامه هایی از کودکان انتحاری کشف گردیده و این کشفیات می تواند ابعاد دیگری از سوء استفاده داعش از کودکان آشکار کند. در یکی از این نامه ها که به نام علاء العدیدی، پانزده ساله، است و اندکی قبل از انجام عملیات انتحاری علیه نیروهای عراقی نوشته شده است در توجیه عملیات انتحاری آمده است، خانواده ام اجازه ندادند، من ازدواج کنم.
کودکان و نوجوانان در پایگاه های داعش آموزش های متفاوتی می بینند، کودکانی که داعش آنها را به طرق مختلف جذب کرده است دوره های آموزشی را برای سربریدن انسان ها سپری کردند، ضمن اینکه بر اساس گزارش سازمان ملل متحد به صورت برنامه ریزی شده شستشوی مغزی می شوند تا نسل دوم تروریست ها را تشکیل دهند.
این کودکان به روش های مختلف وارد مکان های آموزشی داعش می شوند، بر اساس گزارش های رسیده برخی از این کودکان، ایزدی هستند که خواهران و مادرانشان اسیر داعش اند. دسته ای دیگر کودکان و نوجوانانی هستند که با پول یا تبلیغات گمراه کننده جذب می شوند و دسته سوم نیز کودکانی هستند که پدران تندرو، موجب پیوستنشان به داعش می شوند.
بر اساس گزارشی از سازمان یونیسف، هزاران کودک در عراق ربوده و پس از مدتی به اجبار در کنار داعش وارد جنگ شدند. یک جنرال آمریکایی ضمن تایید این خبر تاکید کرد داعش کودکان و حتی معلولان را سوار بر موترهای بمب گذاری شده می کند تا خود را در میان نیروهای عراقی منفجر کنند.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала