امکان تهیه غذا از هوا

© Photo / Norman Nollau/SkyPixel Снимок фотографа Norman Nollau под названием "Drone in Use", занявший третье место в категории "Профессионалы", номинация "Дроны в использовании" конкурса "Лучшие аэрофотографии 2016 SkyPixel Photo Context"
Снимок фотографа Norman Nollau под названием Drone in Use, занявший третье место в категории Профессионалы, номинация Дроны в использовании конкурса Лучшие аэрофотографии 2016 SkyPixel Photo Context - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
به تازگی دانشمندان ادعا کردند که می توانند با استفاده از نیروی خورشیدی و باکتری ها و بدون کربن دی آکساید از هوا غذا تهیه کنند.

به تازگی دانشمندان ادعا کردند که می توانند با استفاده از نیروی خورشیدی و باکتری ها و بدون کربن دی آکساید از هوا غذا تهیه کنند.
‌این طرح که Bionic Leaf نامگذاری شده دانشمندان سعی دارند با استفاده از دو عنصر انرژی خورشیدی و باکتری ،‌هوا را به غذا تبدیل کنند.
این طرح که برنده جایزه صدهزار دالری آمازون کاتالیست نیز شده، یک کیت ساده موسوم به Bionic Leaf Bioreactor Development است تا بتوان کربن میکروبی موجود در هوا را الکترولیز کرد و با حذف دی اکسیدکربن بیش از حد موجود در هوای محیط از طریق تبدیل آن به سوخت متان و مواد غذایی هدف مورد نظر دانشمندان را برآورده کرد.
پژوهشگران دانشگاه واشنگتن می گویند محصولات جانبی Bionic Leaf به عنوان غذای ماهی قابل استفاده است. دانشمندان امیدوارند با استفاده از این شیوه میزان گاز دی اکسیدکربن موجود در جو کره زمین به شکل چشمگیری کاهش یابد و بتوان از طریق آن محصولات ارزشمند غذایی دیگری نیز تولید کرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала