بی‌توجهی نیروهای ائتلاف به خواست روسیه برای ارائه گزارش افغانستان به شورای امنیت

© Sputnik / Mikhail Voskresenskiyبی‌توجهی نیروهای ائتلاف به خواست روسیه برای ارائه گزارش افغانستان به شورای امنیت
بی‌توجهی نیروهای ائتلاف به خواست روسیه برای ارائه گزارش افغانستان به شورای امنیت - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که نیروهای ائتلاف در افغانستان به خواست این کشور برای ارائه گزارش عملکردشان به شورای امنیت سازمان ملل توجهی نکرده‌اند.

به گزارش سپوتنیک به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به عدم همکاری غرب اعلام کرد که دولت مسکو بارها از نیروهای ائتلاف در افغانستان خواسته بود تا گزارش عملکرد خود را به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کند.

وی افزود: نیروهای خارجی در افغانستان به درخواست روسیه توجهی نکرده‌اند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اظهارداشت که در یک دهه گذشته، همواره شاهد بودیم که آمریکا هر زمان با شعار برقراری نظم و ثبات و مبارزه با تروریسم به هر کشوری که وارد شده است بدون تحقق اهداف اعلام شده خود آنجا را ترک کرده است.

به گزارش «آسیا»، زاخاروا اعلام کرد کهبا وجودی که شورای امنیت سازمان ملل ایجاد ائتلاف برای صلح و ثبات در افغانستان را تایید کرده است، اما نتایج این ماموریت بطور رسمی به این سازمان اطلاع داده نشده است.

پیش از این «ضمیرکابلوف» نماینده پوتین در امور افغانستان به «ریا نووستی» گفته بود که دولت جدید واشنگتن باید رویکرد خود درباره افغانستان را تغییر دهد، چرا که آمریکا بدون همکاری با روسیه توانایی حل بحران این کشور را ندارد.

کابلوف از آمریکا خواست تا در راهبرد خود در افغانستان بازنگری اساسی کند و تنها به صحبت درباره مشکلات افغانستان بسنده نکند.

مقام روس اظهارداشت که بدون مشارکت روسیه مشکلات در افغانستان حل نخواهد شد و روسیه آماده ارتباط با آمریکا در این زمینه است.

کابلوف همچنان گفته بود که آمریکا مجبور است تا برای حل مشکلات افغانستان با کشورهای همسایه افغانستان ارتباط برقرار کنند تا آنها نیز در برقراری ثبات سهم در افغانستان سهم بگیرند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала