امریکا: وزیر امور خارجه ایران دروغ می گوید

© AP Photo / Jacquelyn MartinLindsey Graham
Lindsey Graham - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
به گزارش اسپوتنیک، لیندسی گراهام سناتور جمهوری خواه مجلس آمریکا در سخنان خود، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران را به دروغگویی متهم نمود.

محمد جواد ظریف در روز یکشنبه در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ بار دیگر اعلام نمود، ایران فعالیتی در زمینه تولید سلاح اتمی نداشته و نخواهد داشت.

گراهام در واکنش به این سخنان ظریف اعلام نمود: "ایران تلاش نموده است تا سلاح اتمی تولید نمایند. آنها می گویند تلاشی در این زمینه نداشته اند، این یک دروغ است". بر اساس گفته های گراهام، فعلاً اقداماتی در خصوص وضع تحریمات جدید بر علیه ایران تحت بررسی قرار دارد.

این سیاستمدار در ادامه سخنان خود افزود: "من به همراه دیگر جمهوری خواهان، پیشنهاد وضع تحریمات جدید بر علیه ایران را به مجلس آمریکا ارائه نموده ام. این پیشنهاد به خاطر تلاش های ایران در بی ثباتی منطقه شرق میانه و همچنین آزمایش راکت اخیر این کشور و نقض قطعنامه سازمان ملل وغیره صورت گرفته است".

در ماه فبروی، لایحه جدیدی شامل وضع تحریم های جدید بر علیه ایران به مجلس نمایندگان ایالت متحده آمریکا پیشنهاد گردید. اسناد فوق توسط 4 عضو کنگره در امور اسرائیل در فراکسیون جمهوری خواهان مجلس سنا فراهم گردیده است. هدف اصلی این طرح مبارزه با توسعه برنامه های راکت بالستیک ایران، و همچنین حمایت ایران از تروریزم و مبارزه با نقص حقوق بشر در این کشور بیان گردیده است. این لایحه به مسئله "تحریم علیه سازمان ها یا افرادی حمایت کننده از ایران در تحقق توسعه برنامه های راکت بالستیک می پردازد". از سوی دیگر این لایحه به بررسی تحریم های بیشتر علیه ایران با تحقیق یر دیگر ادعاهای مطرح شده در خصوص ایران می پردازد.

قابل ذکر است، روز 24 جنوری 2017، یک تعداد سناتورهای جمهوری خواه لایحه مشابه ی بر علیه ایران را، به مجلس کنگره آمریکا ارائه نمودند. 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала