خریداری ملی پوشان کرکت افغانستان

© Fotolia / Eli Cooryخریداری ملی پوشان کرکت افغانستان
خریداری ملی پوشان کرکت افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
در این فهرست که از سوی کمیتۀ برگزاری بازی‌های لیگ برتر هند به نشر رسید، از نام‌های شهزاد محمدی، راشد ارمان، اصغر ستانکزی، نبی عیسی خیل و دولت زدران یاد آوری شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل طلوع نیوز، مقام‌ها در بورد کرکت کشور می‌گویند که برای نخستین بار پنج ملی پوش کرکت افغانستان مشمول فهرست خریداری بازیکنان لیگ برترکرکت هند شده اند. در این فهرست که از سوی بورد کرکت و کمیتۀ برگذاری رقابت‌های لیگ برتر هند منتشر شده است، این لیگ در نظر دارد که در بازار نقل و انتقالات شهزاد محمدی و راشد ارمان را به ارزش پنچ میلیون کلدار هندی به این لیگ جذب کنند.

در این فهرست از نام‌های شهزاد محمدی، راشد ارمان، اصغر ستانکزی، نبی عیسی خیل و دولت زدران یاد آوری شده است. 

در این فهرست نام‌های شهزاد محمدی و راشد ارمان در ردۀ بازی‌کنانی‌که به ارزش پنج میلیون کلداری هندی خریداری می‌شوند قرار دارند.

اصغر ستانکزی، نبی عیساخیل و دولت زدارن، کرکت بازان برتر کشور استند که نام‌های شان مشمول فهرست خریداری لیگ برتر هند است، اما تا کنون مبلغ خریداری این بازی‌کنان روشن نیست.

از سوی دیگر، رسانه‌های هندی مدعی شده اند که تیم ممبی هندین در نظر دارد که شهزاد محمدی را به حیث بازی‌کن آغازگر و ویکت کیپر به این تیم جذب کند.

فرید هوتک، مسؤول رسانه‌های بورد کرکت کشور، گفت: «بازی کردن بازی‌کنان افغان در رقابت‌های لیگ برتر کرکت هند برای افغانستان یک دست‌آورد بزرگ است و اشتراک این بازی‌کنان به بازی‌کنان جوان کشور یک نیرو را می‌دهد تا تلاش بیشتر کنند.» 

وی افزود: « بورد کرکت کشور کوشش می‌کند که برای ملی پوشان کشور زمینۀ اشتراک در لیگ‌های معتبر کرکت جهان را مهیا سازد.»

عزیزالله فضلی، مشاور بورد کرکت کشور، گفت: «اگر دو ویا سه بازیکن ما در لیگ برتر کرکت هند خریداری شود این یک افتخار بزرگ است برای ما و این برای بازی‌کنان جوان این پیام را می‌دهد که اگر کوشش کنند می‌توانند به هدف‌های تعیین شدۀ خود برسند.»    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала