تغییر اسم شرکت Yahoo به Altaba

© Flickr / cogdogblogتغییر اسم شرکت Yahoo به Altaba
تغییر اسم شرکت Yahoo به Altaba - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
در حالی که هنوز دقیقآ مشخص نشده است که شرکت ورایزون (Verizon Communications Inc) بر تصمیم اش مبنی بر خرید یاهو پاه بنداست و یا خیر، اما شرکت یاهو برنامه ریزی فروش و قرارداد را انجام داده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل USA Today، نظر به تصمیم تیم مدیریتی این شرکت، پس از نهایی شدن فروش، و نقل و انتقال شرکت یاهو، اسم این شرکت از "یاهو"  (Yahoo) به "آلتابا"(Altaba)  تغییر نام خواهد داد، ضمن اینکه پنج تن از اعضای هیئت مدیره این شرکت، از جمله ماریسا میر و چهار نفر دیگر می خواهند استعفا بدهند، بدین ترتیب تعداد اعضای باقیمانده در این تیم از 10 به 5 نفرخواهد رسید.

در صورتی که قرارداد فروش شرکت یاهو نهایی شود، ورایزون (Verizon Communications Inc) به پلتفرم پست الکترونیکی، اپلیکیشن ها، وب سایت ها و تمام تکنولوژی های تبلیغاتی تحت اختیار یاهو دست خواهد یافت.

قابل یادآوری ست که پس از ماه ها گمانه زنی و شایعات مختلف، چندی قبل در 25 جولای 2016 قرارداد خرید مورد بحث از سوی هر دو کمپانی به صورت رسمی اعلام شد.

طی این مدت، رسوایی های برای شرکت یاهو به وجود آمد که در نتیجه، شرکت ورایزون اعلام کرد گزینه های خود را برای امکان خروج از قرارداد خرید بررسی می کند. خبر هک شدن بیش از 1 میلیارد حساب کاربری این کمپانی و همکاری آنها با دستگاه های امنیتی امریکا برای جاسوسی از کاربران، به تردید خرید توسط خریدار دامن زد.

با این حال به نظر می رسد شرکت ورایزون هنوز قصد دارد به گزینهء خرید بیندیشد و طی سه ماهه ابتدایی سال جاری میلادی قراردادخرید را به انجام برساند.

شرکت ورایزون (Verizon Communications Inc) قیمت یاهو را 4.8  میلیارد دالر تخمین زده است.     

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала