طالبان از مردم بدخشان باج میگیرند

© AP Photo / Rahmat Gulطالبان از مردم بدخشان باج میگیرند
طالبان از مردم بدخشان باج میگیرند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
اعضای شورای ولایتی بدخشان و مقام های محلی این ولایت می گویند، مخالفان مسلح دولت در بخش های تحت کنترول شان از مردم باج می گیرند و از هر مسافری که از مسیر تحت کنترول آنان عبور می کند، 200 افغانی حق العبور اخذ می کنند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، یک عضو شورای ولایتی بدخشان که نخواست نامی از وی گرفته شود گفت:" مخالفان مسلح دولت در مسیر راه ولسوالی وردوج از مسافران باج می گیرند".
به گفته این منبع، هر مسافری که از این مسیر رفت و آمد می کند، مخالفان مسلح دولت 200 افغانی حق العبور می گیرند.
این عضو شورای ولایتی بدخشان می گوید:"مردم با مشکلات زیادی روبرو شده اند و حکومت نیز در قبال جلوگیری از باج گیری این گروه تا کنون اقدامات لازم روی دست نگرفته است."
در عین حال مقام های محلی ولایت بدخشان نیز باج گیری مخالفان مسلح دولت را در مسیر ولسوالی وردوج و بخش های دیگر این ولایت تائید می کنند.
نوید فروتن، سخنگوی والی بدخشان اظهار داشت: مخالفان مسلح دولت از افرادی که از ساحات تحت کنترول این گروه رفت و آمد می کنند، باج می گیرند و اموال تجارتی مردم و موادهای کمکی ارسالی به نیازمندانش را ضبط می کنند.
سخنگوی والی بدخشان اظهار داشت:"خانواده های زیادی در ورودج مجبور به ترک خانه های شان شدند، حتی مخالفان مسلح آنان را مجبور ساخته یا فرزندان شان را از صفوف نیروهای امنیتی بیرون بکشند یا فرزندان دیگرشان که در خانه هستند را در صفوف خود به جنگ می برند".
وی اظهار داشت که تا حال شماری از جوانان این منطقه به زور به صف مخالفان مسلح دولت برده شده اند.
فروتن میگوید که اگر حکومت در قبال نابودسازی این گروه ها در بدخشان اقدامات جدی دست نگیرد، بهار آینده یک فصل تازه خونبار و خطرناک برای مردمان این ولایت خواهد بود.
این در حالیست که هفته گذشته مقام های محلی ولایت بدخشان از بیجا شدن صدها خانواده در اثر ناامنی و فشار گروه های مخالف مسلح دولت خبر داده بودند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала