اوباما: اگر کاندیدا می شدم، پیروز می شدم

© AFP 2023 / ARIS MESSINISUS President Barack Obama waves to the crowd after delivering a speech at the Niarchos foundation in Athens on November 16, 2016 at the end of his official visit in Greece
US President Barack Obama waves to the crowd after delivering a speech at the Niarchos foundation in Athens on November 16, 2016 at the end of his official visit in Greece - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس‌جمهوری امریکا اظهار کرد، در صورتی که به لحاظ قانونی امکان کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر را داشت، می‌توانست در این انتخابات رأی بیاورد و پیروز شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا،‌ شبکه خبری سی.ان.ان نوشت، باراک اوباما رئیس‌جمهوری امریکا که آخرین روزها و هفته‌های دومین دوره ریاست‌جمهوری خود را سپری می‌کند، بر این باور است که اگر این امکان را می‌داشت که برای بار سوم در انتخابات ریاست‌جمهوری کشورش کاندیدا شود، می‌توانست در این انتخابات پیروز از میدان بیرون آید.

وی در گفت‌وگوی خود با شبکه خبری سی.ان.ان تصریح کرد: من اطمینان دارم که اگر یک بار دیگر کاندیدا می‌شدم، می‌توانستم اکثریت امریکایی‌ها را برای حمایت از کاندیداتوری خود مجاب کنم.

رئیس‌جمهوری کنونی امریکا اضافه کرد:‌ در مکالمه‌هایی که با افراد مختلف در سراسر امریکا داشتم که شامل افراد مخالف من نیز بود، آن‌ها گفتند که جهت و رویکردی که من در راستای آن حرکت می‌کردم، درست بوده است.

اوباما در پاسخ به پرسشی درباره کمپین ریاست‌جمهوری هیلاری کلینتون، کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا گفت: او عملکرد شگفت‌انگیزی در شرایطی دشوار داشت اما رسانه‌ها برخورد خوبی با او نکردند.

رئیس‌جمهوری امریکا گفت: من فکر می‌کنم درباره او معیاری دوگانه به کار گرفته شد.

اوباما در این مصاحبه باز هم به شکست دموکرات‌ها در انتخابات و اینکه کلینتون نتوانست رای‌دهندگان غیر شهری را قانع کند و همچنین این مساله که مطالب خبری منفی زیادی درباره نامزد دموکرات‌ها در رسانه‌ها منتشر شد، اشاره کرد. او همچنین در تشریح بخشی از برنامه‌هایش برای پس از ریاست جمهوری گفت که به رشد رهبران دموکرات جوان روی می‌آورد؛ کسانی که می‌تواننند رای‌دهندگان را پشت یک دستورکار مترقی بسیج کنند. ‌

باراک اوباما همچنین گفت، بعد از روی کار آمدن دونالد ترامپ هم به عنوان یک شهروند عادی نظراتش را درباره مسائل کشورش عنوان می‌کند؛ با این حال این شامل ارزیابی روزانه عملکرد ترامپ نخواهد بود. به گفته او، شهروند بودن یک سری وظایف و تعهداتی دارد.

با این حال رئیس‌جمهوری امریکا گفت که نخستین اقدامش بیرون از کاخ سفید روی آوردن به نگارش یک کتاب و تحلیل عملکرد خود در دوران ریاست جمهوری‌اش است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала