برگزاری نشست برای افغانستان در روسیه

© Sputnik / Sergey Guneevبرگزاری نشست برای افغانستان در روسیه
برگزاری نشست برای افغانستان در روسیه - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
بر بنیاد این گزارش‌، اعزاز احمد چوهدری، معاون وزارت خارجۀ پاکستان به نماینده‌گان از دولت این کشور در این گفت‌وگو‌ها شرکت خواهند کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، گزارش‌ها می‌رسانند که گفت‌وگوهای سه‌جانبه میان وزیران پاکستان، چین و روسیه دربارۀ بازگشت صلح در افغانستان به تاریخ ۲۷ دسمبر در شهر مسکو برگذار می‌شود.

بر بنیاد این گزارش‌، اعزاز احمد چوهدری، معاون وزارت خارجۀ پاکستان به نماینده‌گان از دولت این کشور در این گفت‌وگو‌ها شرکت خواهد کرد.

وزارت خارجۀ پاکستان گفته‌است که روسیه به گونۀ عمیق از گسترش و نفوذ روبه رشد گروه تروریستی داعش در افغانستان نگران است و می‌خواهد که نقش فعال خود را در کشانیدن گروه‌های ذی‌نفع به میز گفت‌وگوها با افغانستان ایفا کند.

وزارت خارجۀ پاکستان می‌افزاید که دلیل عمده این است که روسیه خواهان همکاری پاکستان و چین برای دریافت راه حل برای این موضوع است.

این درحالی‌است که اخیراً ضمیر کابلوف، سفیر روسیه در افغانستان گفته بود که طالبان و روسیه موقف یکسان در برابر داعش در افغانستان دارند.

او گفته بود که روسیه کاملاً با دیدگاهی عمومی موافق است که امریکا راهکار واضح در افغانستان ندارد و تنها حضور نظامی و سیاسی در کشور جنگ‌زده دارد.

آقای کابلوف تأیید کرده بود که روسیه با طالبان ارتباط دارد، و گفته بود که این ارتباطات به منظور تأمین امنیت شهروندان روس و نماینده‌گی‌های سیاسی این کشور در افغانستان است.

 

کابلوف همچنان گفته بود که از افزایش روابط میان روسیه و پاکستان خوشنود است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала