رئیس جمهور پولند با رهبران احزاب مخالف دولت گفتگو کرد

© REUTERS / Agencja Gazeta/Franciszek Mazurرییس جمهورپولند با رهبران احزاب مخالف دولت گفتگو کرد
رییس جمهورپولند با رهبران احزاب مخالف دولت گفتگو کرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
تنش های سیاسی بین دولت محافظه کار و مخالفان پولندی که طرفدار سیاست های اتحادیه اروپا هستند، در پی بروز اختلاف بر سر طرح حزب حاکم این کشور برای محدودیت دسترسی خبرنگاران به فعالیت قانون گذاری مجلس نمایندگان (سیم) افزایش یافته است

آندژی دودا، رئیس جمهور پولند امروز یکشنبه به طور جداگانه با رهبران احزاب مخالف دولت این کشور دیدار و گفتگو کرد. این مطلب را مارک ماگروفسکی، سکرتر مطبوعاتی رئیس جمهور پولند گزارش داده است.

 این دیدارها در حالی صورت گرفت که تظاهرات ضد دولتی در ورسا وارد سومین روز متوالی خود شده است. تنش های سیاسی بین دولت محافظه کار و مخالفان پولندی که طرفدار سیاست های اتحادیه اروپا هستند، در پی بروز اختلاف بر سر طرح حزب حاکم این کشور برای محدودیت دسترسی خبرنگاران به فعالیت قانون گذاری مجلس نمایندگان (سیم) افزایش یافته است. بر اساس این طرح، آزادی خبرنگارانی که به پوشش بحث های مطرح در مجلس سیم می پردازند، به نحوی قابل ملاحظه محدود می شود.

شماری از اعضای پارلمان نیز به این تظاهرات ملحق شده اند. به گفته ماگروفسکی، رئیس جمهور پولند به خاطر تظاهراتی که در روزهای اخیر برگزار شده و تا به امروز ادامه دارد، به شدت نگران است. امروز دودا از جمله با ریشارد پترو، رهبر حزب "نووچسنا" دیدار و گفتگو کرد. پترو پس از پایان این دیدار گفت: "من در باره موضع مان به رئیس جمهور توضیح داده ام. این گونه به نظر می رسد که او آماده است به صدای ما گوش کند".    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала