دختر ترامپ بانوی نخست امریکا می شود

© AP Photo / Charles Rex ArbogastReal estate developer Donald Trump and his daughter Ivanka place their hands in concrete during topping off festivities for the 92-story Trump International Hotel and Tower in Chicago, Wednesday, Sept. 24, 2008.
Real estate developer Donald Trump and his daughter Ivanka place their hands in concrete during topping off festivities for the 92-story Trump International Hotel and Tower in Chicago, Wednesday, Sept. 24, 2008. - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
گزارش‌ها حاکی از آن است که دختر رئیس‌جمهوری منتخب امریکا قرار است وظایف بانوی نخست این کشور را بر عهده بگیرد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایلنا، خبرگزاری سی‌ان‌ان می نویسد، تیم انتقال قدرت «دونالد ترامپ» در حال بررسی تغییراتی است که به جای دفتر بانوی نخست در کاخ سفید، دفتر نخستین خانواده را جایگزین کند.

به این ترتیب، با توجه به این‌که «ملانیا ترامپ» همسر رئیس‌جمهوری منتخب اآمریکا از پذیرش وظایف بانوی نخست خودداری کرده است، «ایوانکا ترامپ» دختر وی این وظایف را به عهده می‌گیرد.

رسانه‌ها به او القاب مختلفی داده‌اند:- «قدرت خموش پشت صحنه تاج و تخت»، «نیمه بهتر پدر» و «بانوی نخست واقعی امریکا». او مشهورترین فرزند رئیس‌جمهور منتخب امریکا و تنها دختر او از ازدواج نخستش است. در کارزار انتخاباتی پدر، او بود که با سخنرانی ‌در مورد لزوم برابری دستمزد زنان، مرخصی زایمان و سیستم نگهداری کودکان سعی داشت پشتیبانی زنان را به‌دست آورد و پا به پای پدر به سفرهای انتخاباتی می‌رفت.

ایوانکا هر چند به شدت از پدر ستایش می‌کند، اما در مصاحبه‌ای که در سال 2013 با نشریه «فوربس» انجام داده مرزی برای پشتیبانی از پدرش قائل شده و گفته بود:- "من پشتیبان پدرم هستم اما با هر چیزی که می‌گوید، موافق نیستم". با این حال خیلی‌ها سخنرانی‌های پشتیبان ‌گرایانه ایوانکا از دونالد ترامپ را عامل مهمی در جمع‌آوری رأی و پیروزی ترامپ می‌دانند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала