تکفیری ها در خدمت دشمنان مردم

© AP Photo / Allauddin Khanتکفیری ها در خدمت دشمنان مردم
تکفیری ها در خدمت دشمنان مردم - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
"عبدالرؤوف توانا" منشی شورای اخوت اسلامی شمال کشور در مراسم اختتامیه سی امین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که شب گذشته در تهران برگزار شد، طی سخنانی از چهره واقعی گروه های تکفیری و عوامل مخفی حمایت کننده آنها پرده برداشت.

ماهیت تکفیری ها:

به گزارش اسپوتنیک به نقل خبرگزاری "آوا"، منشی شورای اخوت اسلامی شمال کشور با اعلام هشدار نسبت به تبلیغات گسترده رسانه های معاند بر علیه اسلام ابراز داشت: طوری در رسانه های جهانی تبلیغ و تلقین می گردد، که گویا گروه هایی از میان مسلمانان با افکار ، اعتقادات و باورهای مذهبی ویژه اند و بر مبنای عقاید خاص خود برای رسیدن به مقاصد و داعیه های مشخص مذهبی، دست به چنین یا چنان بربریت و ددمنشی ها می زنند در حالی که اصلا چنین نیست! وی تصریح کرد: این گروه ها که با سلاحِ تکفیرِ دیگران، و بر حق معرفی نمودن خودشان، متوسل به خیانت های ملی، اسلامی و جنایت های توصیف ناپذیر، در مقابل مسلمانان می گردند، اراذل، اوباش و جواسیس استخبارات قدرت های استکباری غرب هستند.به باور مولوی توانا ، این افراد گمراه تحت هیچ مذهب اسلامی ولو مذهبی که با اصل حق هم فاصله داشته باشد ، قرار ندارند و هرگز نمی توان اصولی را دریافت که مخالف معیارهای شرعی، نصوص قرانی، احادیث نبوی، فلسفه اسلامی، اخلاقی و معیارهای انسانی باشد.وی افزود: پس تکفیری ها را نه یک جریان مذهبی، بلکه باید یک شبکه استخباراتی فاقد هر نوع شعور، وجدان و ایمان می باشند که مهارشان در اختیار استخبارات بین المللی بوده و هر آنچه از بدی ها، انجام می دهند، بیانگر پلیدی استعمار و استخبارات جهانی است، نه معرف دین و مذهبی خاص!نامبرده با دسته بندی شاخه ها و انواع مختلف تکفیری ها به بررسی مختصر آنان پرداخت:

الف ـ تکفیری های آگاه:

مولوی توانا ابراز داشت: تکفیری های آگاه ، آن دسته از جواسیس در لباس مذاهب هستند که آگاهانه از جانب ادارات استخباراتی جهان استخدام شده و فعالیت های شان را بر محور هدایات و دستورهای مراکز قومانده، منحیث عساکر مخفی و مخبرین مسلکی تنظیم و اجرا می نمایند. به گفته آقای توانا ، این دسته از مأمورین استخباراتی چه (به نام) مسلمان باشند چه غیر مسلمان، ابدا نمی توانند و نمی خواهند تغییر مسیر دهند. زیرا مکتب استخبارات بین المللی شعور، وجدان و عواطف را در ایشان خنثی نموده، به جای این هسته های انسانیت، سادیسم و مادیت را در قلوب و اندیشه های آنها جایگزین می سازد.

وی علاوه کرد: از تکفیری ها و همه ایادی استعمار و استکبار جهانی امید بازگشت به سوی انسانیت، آزادی و اسلامیت را نباید داشت. زیرا آنانی که آگاهانه بر ضد اسلام و مسلمین به دستور آقایان استخباراتی شان می جنگند چشم و گوشی برای دیدن و شنیدن حقیقت و قلبی برای پذیرش حق ندارند. اگر ناآگاهانه در این مسیر ضد انسانی و ضد اسلامی می رفتند ممکن بود که در اثر تعلیم و تجدید تربیت به هدایت برسند.

ب ـ تکفیری های ناآگاه:

منشی شورای اخوت اسلامی زون شمال خاطر نشان کرد: عامه تکفیری هایی که سطح آگاهی و شعور سیاسی آنها بسیار ناچیز بوده، در اثر اغوای شیطان و استخبارات جهانی از طریق تبلیغات حلقات آگاه تکفیری، با شعارهای دین، مذهب، آزادی و غیره با یک رشته تطمیع های نفسی و شهوانی به صحنه های جنگ کشانیده می شوند و ناآگاهانه جزء اردوی غیر مرئی (تروریسم دولتی) استکبار جهانی قرار می گیرند.

وی اذعان کرد: البته ممکن است عده ای از افراد این گروه، که بسیار سفیه و قسی القلب نبوده و اندکی از وجدان و شعور بهره مند باشند پس از شناخت چهره تکفیری های مزدور و سیمای منفور درندگی شان در مقابل انسان های بیگناه در جریان جنایات و فسادهای اخلاقی متنبه شده و دوباره به سوی حق برگردند.

به باور این عالم برجسته دینی کشور ، اما اکثریت گروه مذکور نیز که از یکسو فاقد آگاهی و ایمان کافی بوده و از جانب دیگر مردم بیکار، محروم و تازه به امکانات دالر، قدرت و اطفای شهوت می رسند و از طرف دیگر در جال استخبارات ناخواسته گیر مانده و راه فرار هم نمی یابند، از اینان نیز به آسانی توقع توبه و برگشت به حق را نمی توان داشت.

مولوی توانا خطاب به جوانان و ملت های مظلوم و مستضعف مسلمان ابراز داشت: اغوای تبلیغات استکبار و ادعاهای کاذب این لشکریان شیطان بنام مذهب نشوید و خود برای دفاع از مقدسات، سرزمین ها و زندگی تان تصمیم بگیرید. در غیر آن راه دیگری برای نجات امت مظلوم و جهان اسلام از این خطر بزرگ (تجزیه و نابودی) وجود ندارد.

وی تاکید کرد: بناء شایسته تر است، تا تکفیری ها را جزئی از نظام مخفی استخبارات جهانی دانست نه گروه های خودجوش و متکی به اندیشه ای خاص دینی یا مذهبی.

نامبرده اضافه کرد: آگاهان باید بدانند که در برابر همچو یک جریان استخباراتی قدرتمند که حامی آن نیروهای استکبار جهانی است چه نوع استراتژی تبلیغاتی و اقدامات بازدارنده عملی و جهانی موثر را طراحی، وضع و اعمال باید کرد.

نتیجه:

مولوی توانا اظهار داشت: بر خلاف همه پندارهای غلظ بشریت باید گفت تکفیری ها نه گروه های مذهبی خاص بلکه موجوداتی مولود دستگاه های استخباراتی شناخته شده عالم، به منظور ایجاد فتنه، تفرقه، ناامنی و فساد در جهان اسلام به نیابت از کفر جهانی هستند.

به باور وی ، ایشان از جانب استخبارات جهانی در مدارس خاص برخی از کشورهای تحت نفوذ غرب، آموزشهای استخباراتی می بینند و بعد توسط قدرتهای بزرگ جهانی تسلیح، تمویل و تجهیز گردیده علیه مسلمانان جهان با شعار تکفیر پیروان همه مذاهب بر حق جهان اسلام جنگ های سازمان یافته و خانمان سوزی را به شکل ظاهرا تروریستی اما کاملا جبهه ای تحمیل می نمایند تا غرب را در رسیدن به آرمان های دیرینه استعماری اش در جهان اسلام کمک کنند.

این عالم بزرگ دینی علاوه کرد: هدف غرب از ایجاد، حمایت و سوق و اداره این گروه های فاقد وجدان و خرد تخریب، تضعیف و تجزیه جهان اسلام به نفع غرب است بدون آنکه تلفات بشری و بدنامی به استکبار جهانی متوجه شود.

پیشنهاد:

مولوی توانا با توجه به وضع غم انگیز مسلمانان دنیا برای مقابله با این جریان های ضد انسانی و ضد آزادی در جهان اسلام، ابراز داشت: از نظر تبلیغاتی نباید جریان های تکفیری را دارای داعیه ای مذهبی و اراده ای مستقل با تعصبات خاص مذهبی در مقابل مسلمانان دانست.

وی افزود: چهره استخباراتی این جریان ها و دستگاه های اطلاعاتی را که این چنین جریان هایی را ایجاد، حمایت و مورد استفاده شوم خویش قرار می دهند باید معرفی کرد.

به گفته آقای توانا ، اگر این جریان ها را هر قدر ظالم، کوردل، وحشی، نادان، باطل و تروریست بخوانیم ولی مستقل و با یک داعیه مذهبی معرفی نماییم گویا عامه را به نفع استکبار و تکفیری ها مسموم کرده ایم و اگر اصل ماهیت استخباراتی آنها را منحیث گروهی مزدور و خام کفار، ثابت نموده و تاکید بیشتر بر مداخلات بیشرمانه قدرتهای استعماری صورت گیرد، ایشان در افکار عامه جهان تجرید گردیده، شاید دیگر کسی فریب ادعاهای کاذب شان را نخورد، و حمایت شان نکند.

منشی شورای اخوت اسلامی شمال کشور گفت: غربی ها در تبلیغات خود، گروه های داعش، و امثال آنها را جریان های مذهبی متعصب، کوردل و تروریست تعریف می کنند و خود را از آنها جدا معرفی می سازند در حالی که خود می دانند مدیر همه جنگ های سازمان یافته علیه اسلام و بشریت خود دستگاه های استعماری است.

وی تاکید نمود: از نظر عملی، همه مسلمانان جهان باید با اتحاد نظر و عمل، تدابیر بازدارنده ای را در مقابل حرکت های نظامی ، سیاسی و استخباراتی تکفیری ها، اتخاذ نمایند و از مدیران تروریزم جهان، اعلام برائت نمایند.

 

مولوی توانا در پایان خاطر نشان کرد: بنابراین هرجا که سخن از داعش و جریان های تروریستی می رود بهتر است ، رأسا از مداخلات قدرتهای جهانی غرب حرف زده شود تا بشریت به یک بصیرت واقعی و حقیقی برسد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала