اشرف‌غنی: قضیه دوستم و ایشچی مردم را متاثر ساخته است

© Photo / ارگاشرف‌غنی: قضیه دوستم و ایشچی مردم را متاثر ساخته است
اشرف‌غنی: قضیه دوستم و ایشچی مردم را متاثر ساخته است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
اسپوتنیک، کابل: اشرف‌غنی رییس جمهور افغانستان، می‌گوید که قضیه اخیر جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری و احمد ایشچی‌ از مخالفان سیاسی آقای دوستم، مردم را متاثر ساخته است.

آقای غنی که امروز در یک نشست مشورتی با حضور شماری از رهبران سیاسی و جهادی افغانستان صحبت می‌کرد، گفت: «به‎خاطری‎که این حادثه به دلایل مختلف مردم را متاثر ساخته است، به مشوره‎های بیشتر، بخصوص مشوره رهبران جهادی و شخصیت‎های ملی و سیاسی نیاز است.»

اشرف‌غنی همچنین افزود که شورای امنیت ملی جلسات متعددی در باره قضیه آقایان دوستم و ایشچی برگزار کرده و دولت افغانستان نیز موقف مشخصی در این راستا اتخاد کرده است. او تاکید کرده که موقف‌گیری دولت پس از دقت لازم با توجه به اصل حاکمیت قانون اتخاذ شده است.

رییس جمهور افغانستان می‌افزاید که موضع‌گیری دولت نقشه راه را برای رسیدگی به قضیه جنرال عبدالرشید دوستم و احمد ایشچی تنظیم می‌کند. به گفته او،‌ نهادهای عدلی و قضایی افغانستان به این قضیه رسیدگی خواهند کرد.

در همین‌حال، محمدیوسف حلیم رییس دادگاه عالی افغانستان می‌گوید که به قضیه جنرال دوستم و احمد ایشچی رسیدگی خواهد شد. آقای حلیم می‌گوید: «به شما اطمینان می‎دهم که بعد از تکمیل شدن تحقیقات، قانون در این خصوص با بی‌طرفی کامل تطبیق خواهد شد.»

همچنین برخی دیگر از رهبران سیاسی و جهادی از جمله حامد کرزی رییس جمهور پیشین، محمدکریم خلیلی و محمدیونس قانونی معاونین پیشین ریاست جمهوری، صبغت‌الله مجددی و عبدرب‌الرسول سیاف از رهبران جهادی نیز در باره قضیه جنرال دوستم و احمد ایشچی صحبت و نسبت به بروز این قضیه ابراز تاثر و تاسف کرده‌اند. این رهبران سیاسی و جهادی تاکید کرده‌اند که قضیه باید با قاطعیت و بی‌طرفی از سوی نهادهای و قضایی کشور مورد رسیدگی قرار گرفته و نتیجه آن احترام گذاشته شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала