کمک 1,5ملیارد افغانی جهت افزایش تولید گندم در شمال افغانستان

© Flickr / Trine Juelکمک 1,5ملیارد افغانی جهت افزایش تولید گندم در شمال افغانستان
کمک 1,5ملیارد افغانی جهت افزایش تولید گندم در شمال افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دولت آلمان تا چهار سال آینده بیش از 1,5 میلیارد افغانی جهت افزایش تولید گندم و اشتغال زایی در شمال افغانستان اختصاص می دهد.

به گزارش سپوتنیک به نقل از خبرگزاری «بُخدی»، «اکبر رستمی» سخنگوی وزارت توسعه روستاهای افغانستان گفت: دولت افغانستان و سفارت آلمان توافقنامه ای به امضا رسانده اند که هدف از آن ایجاد اشتغال و افزایش تولید گندم در مناطق روستایی افغانستان است.

رستمی افزود: از طریق این پروژه، آلمان بیش‌ از 1,5 میلیارد افغانی در چهار سال آینده به دولت افغانستان کمک می ‌کند.

گفته می شود این پروژه از اواخر سال 2016 میلادی در ولایت‌ های بغلان، بدخشان، سمنگان و تخار آغاز می شود.

«نصیر احمد درانی» وزیر توسعه و انکشاف دهات افغانستان پس از امضای این قرارداد گفت: ما از امضای این توافقنامه خرسند هستیم، این پروژه سیستم‌ آبیاری را احیا کرده و باعث افزایش تولید گندم می شود.

به گفته درانی، پروژه آبیاری باعث رشد و تقویت کشاورزی می شود و در نهایت بیشتر زمین های کشاورزی تحت آبیاری قرار گرفته و در زندگی مردم به ویژه کشاورزان تاثیرات مثبتی خواهد داشت.

به گفته مقامات وزارت توسعه روستاهای افغانستان، در بعضی مناطق، احداث انبارهای ذخیره گندم و ساخت جاده نیز جزء این پروژه است.

در همین حال «والتر هاسمن» سفیر آلمان در افغانستان در جریان امضای این توافقنامه گفت: این پروژه زندگی هزاران افغانستانی را در مناطق روستایی بهبود می ‌بخشد.

مدت ها است که آلمان به افغانستان در عرصه توسعه کشاورزی کمک می‌ کند و برنامه توسعه زیربنایی در این کشور نیز در همین راستا است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала