کمک روسیه در نوسازی ارتش کوبا

© Sputnik / Sergey Mamontovدیمیتری راگوزین
دیمیتری راگوزین - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
به گزارش اسپوتنیک، معاون نخست وزیر روسیه دیمیتری راگوزین درچوکات سفر به کشور های امریکای لاتین به کوبا رفته است، اعلام نمود، مسکو هاوانا را در نوسازی ارتش کمک خواهد. هر دو کشور برنامه همکاری های تخنیکی را تا سال 2020 امضا کرده اند.

جزیره آزادی (کوبا) آخرین نقطه نهایی سفر، دیمیتری راگوزین در امریکا لاتین بود. از طرف کوبا در مذاکرات معاون شورای وزیران ریکاردو کابریساس شرکت داشت و این مذاکرات نزدیک به چهار ساعت به طول انجامید.
سپس هیئت به سالن بزرگ نقل مکان کرد، اما حتی همه شرکت کنندگان در جلسه 14 کمیسیون بین دولتی روسیه و کوبا در خصوص تجارت اقتصادی و علمی-فنی همکاری به سختی در آن جا شدند. در دستور کار ده ها مسائل از قبیل- انرژی، متالورژی، کشاورزی، راه آهن و حمل و نقل هوایی ملکی شامل بود.
در این سال، دو طرف از حرف به عمل گزارنمودند، و شروع به اجرای پروژه های مشترک نمودند. حجم معاملات تجاری بین مسکو و هاوانا درین اواخرافزایش یافته است.
برعلاوه آن، کمیسیون کمیته علوم و فناوری ایجاد گردید، که کار های مربوط به پیشرفت های جدید در بخش برنامه اولویتی، مانند طب تصمیم اتخاذ گردید.
در پایان این جلسات، دو طرف تعدادی از توافقنامه جدید، از جمله در حوزه دفاعی را امضا کردند. به درخواست متخصصان روسی از هاوانا برنامه بازسازی و نوسازی تجهیزات نظامی شوروی، که به جمهوری تحویل داده شده بود از سر گرفته شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала