جابجا ساختن گلبدین و اعضای خانواده اش در شرق افغانستان

© Photo / دفتر رسانه‌های ننگرهارجابجا ساختن گلبدین و اعضای خانواده اش در شرق افغانستان
جابجا ساختن گلبدین و اعضای خانواده اش در شرق افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
در حالی که مقامات شرق افغانستان درباره احتمال اقامت رهبر حزب اسلامی در ولایت ننگرهار خبر می‌دهند یک منبع گفته است که اعضای خانواده حکمتیار در این ولایت حضور دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های افغانستان به نقل از منابعی در این کشور اعلام کردند که گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی به احتمال زیاد ولایت ننگرهار در شرق افغانستان را برای اقامتش انتخاب خواهد کرد.
«عطاء الله خوگیانی» سخنگوی والی ننگرهار در شرق افغانستان در این مورد گفته که تا هنوز معلوم نیست که گلبدین حکمتیار به این ولایت می‌رود اما آنها از این تصمیم استقبال خواهند کرد.
وی خاطرنشان کرد که در هفته‌های اخیر، هیئتی از کابل به ننگرهار سفر کرده بود تا شرایط اقامت حکمتیار و خانواده‌ او را در این ولایت بررسی کنند.
خوگیانی ادامه داد که اگر حکمتیار ننگرهار را برای اقامتش انتخاب کند، مردم استقبال خواهند کرد.
سخنگوی والی ننگرهار از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.
از سوی دیگر، یک منبع به رادیو آزادی گفته است که اعضای خانواده حکمتیار به ننگرهار رسیده‌ است و در روزهای آینده خود او نیز به آنها می‌پیوندد.
این منبع افزود: آمادگی‌ها برای حضور رهبر حزب اسلامی در ولایت ننگرهار اتخاذ شده است و مکانی نیز برای اقامت او در نظرگرفته شده است.
به گفته این منبع، حکمتیار مدتی در ننگرهار می‌ماند و سپس به کابل عزیمت خواهد کرد.
«محمد اکرم خپلواک» مشاور رئیس جمهور و رئیس کمیسیون اجرایی توافقنامه دولت کابل و حزب اسلامی گفت که برای محل اقامت حکمتیار مکانهای مختلفی در نظر گرفته شده است اما تصمیم نهایی توسط حزب اسلامی گرفته خواهد شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала