افغانستان و مشاوران اش

© AP Photo / Rahmat Gulمجلس افغانستان صلاحیت 16عضو کابینه را تایید کرد
مجلس افغانستان صلاحیت 16عضو کابینه را تایید کرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
شماری از اعضای مجلس سنا در واکنش به استخدام مشاوران جدید رئیس جمهور، می‌گویند که 'افغانستان به گدام مشاوران تبدیل‌ شده‌است.

به‌گزارش اسپوتنیک به نقل خبرگزاری آوا، صفی‌الله هاشمی عضو مجلس سنا در نشست عمومی امروز این مجلس گفت که با استخدام اعضای پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی، شمار مشاوران رئیس جمهور به ۲۰۰ تن می‌رسد.
آقای هاشمی افزود که افغانستان با این شمار مشاور، به گدام مشاوران مبدل شده است.
رئیس جمهور غنی چند روز قبل تمام اعضای پیشین کمیسیون انتخابات و رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی سابق این کشور را به عنوان مشاوران خود برگزید.
در فرمان رئیس جمهور در مورد تقرر اعضای پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی آمده که به منظور استفاده از تجارب و اندوخته‌های اهل خبره در ساحات مربوط، سیزده بست خارج رتبه و تعیین اعضای قبلی کمیسیون‌های مستقل انتخابات و شکایت انتخاباتی… به حیث مشاوران رئیس جمهور با حفظ حقوق و امتیازات فعلی اداری و امنیتی، تعیین شان به وظایف جدید منظور است.
وی به وزارت مالیه دستور داده که وجوه مورد نیاز آنان را به بودجه اداره امور انتقال دهد.
در همین حال، حسیب الله کلیمزی، معاون دوم مجلس سنا که ریاست جلسه امروز این مجلس را به عهده داشت، می‌گوید که شمار مشاوران رئیس جمهور و رئیس اجرایی به ۵۰۰ تن رسیده است.
آقای کلیمزی با انتقاد از استخدام مشاوران در ارگ و سپیدار، گفت که استخدام مشاوران با معاش‌های هنگفت خود فساد اداری است.
معاون دوم سنا بر این باور است که اکثر این مشاوران براساس روابط شخصی و خویشاوندی بدون آنکه نیازی باشد، استخدام می‌شوند.
این در حالیست که مجلس نمایندگان نیز از استخدام اعضای پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی به حیث مشاوران رئیس جمهور انتقاد کردند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала