ترامپ تلاش برای بازشماری آرای انتخابات را «تقلب» نامید

© AFP 2023 / Rhona WiseРейтинг Дональда Трампа на экране монитора
Рейтинг Дональда Трампа на экране монитора - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب امریکا تلاش برای بازشماری آرای انتخابات ریاست جمهوری را «تقلب» نامید و خواستار هرچه زودتر به رسمیت شناختن نتایج انتخابات شد.

به گزارش اسپوتنیک، پیش از این جیل استاین نامزد حزب سبزهای امریکا پیشنهاد بازشماری آرای سه ایالت امریکا ازجمله پنسلوانیا، میشیگان و ویسکانسین را داده بود. او گفته بود، که هیچ شکی در پیروزی ترامپ ندارد، اما می خواهد برای اطمینان و صحت انتخابات این کار را انجام بدهد.

ترامپ در یک بیانیه نوشتاری خود گفته است:- "مردم گفتند که انتخابات به پایان رسید و هیلاری کلینتون (نامزد حزب دموکرات) پس از انتخابات  در همان شب شکست خود را پذیرفت و به من شاد باد گفت و ما باید نتیجه را بپذیریم و به آینده نگاه کنیم".

ترامپ گفت:- "او موفق به بدست آوردن 306 رای الکترال از 538 رای الکترال ایالت های امریکا شده است و بدون در نظر داشت اینکه حدود 2 میلیون رای از کلینتون کمتر بدست آورده است و این (نظر به قانون اساسی ایالات متحده امریکا هیچ تاثیری بالای نتایج انتخابات نمی گذارد)".

او گفت:- "از 50 ایالت امریکا در 30 ایالت و بیش از 2.6 هزار رای مردم شهرها را در سراسر کشور به دست آورده است و این بیش از هر نامزد دیگر جمهوری خواهان از زمان رونالد ریگان می باشد.

ترامپ گفت:- "این یک تقلب در انتخابات از طرف حزب سبزها است و نتایج انتخابات باید پذیرفته شود نه اینکه آنها می خواهند رای جاهای که آنها در آنجا بازنده شده است دوباره شمرده شود و جیل استاین می خواهد انتخابات را به چالش بکشاند".

در همین حال ستاد هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه پیشین امریکا اعلام کرده است که در باز شماری آرای مردمی ایالت ویسکانسین ایالات متحده امریکا سهم می گیرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала