سفر غیر منتظره شاهزاده قطری به پاکستان

© AP Photo / Rahmat Gulسفر غیر منتظره شاهزاده قطری به پاکستان
سفر غیر منتظره شاهزاده قطری به پاکستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سفر«شاهزاده قطری» در شرایط نابسمان دولت پاکستان در حالی انجام شد که مشخص نبودن دلایل سفرش گمانه‌زنی‌های منفی فراوانی به همراه داشته است.

به‌گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، پس از آنکه «نواز شریف» نخست وزیر با شکایت «عمران خان» رهبر حزب تحریک انصاف روبرو شد که با دلایل متعدد او را متهم به فساد اقتصادی می‌کرد، راهکارهای مختلفی را برای نجات خود از این مخمصه جستجو کرد.
دادگاه عالی پاکستان که در حال رسیدگی به این پرونده است، اعلام کرده بود؛ عمران خان دلایل کافی برای اثبات جرم نواز شریف دارد ولی تاکنون این دلایل را ارائه نکرده است.
جنجال دیگری که نواز شریف با آن روبرو شد برملا شدن نامه شاهزاده قطری به دادگاه عالی پاکستان بودکه تبرئه نواز شریف در این پرونده را خواستار شد، این نامه که دخالت آشکار کشوری خارجی در امور داخلی پاکستان تلقی می‌شد دستاویز بسیاری از گروههای اپوزیسیون شد تا نوازشریف بیش از پیش تحت فشار قرار گیرد.
پس از آنکه نامه شاهزاده قطری راه به جایی نبرد در گرما گرم برگزاری جلسات دادگاه «پاناما لیکس»، این شاهزاده با هیئتی به پاکستان سفرکرد، تا اتهامات علیه دولت شدتی بیشتر بگیرد.
«داون نیوز» نوشت درجلسه‌ای که مسئولین ارشد حزب تحریک انصاف برگزار کردند موضوعات مهمی مطرح شد. از جمله اینکه چرا هنگامی که دولت نواز شریف در آستانه اثبات اتهام فساد اقتصادی قرار گرفته است ناگهان تصمیم گرفته تا قانون اساسی را اصلاح کند؟
سخنگوی حزب تحریک انصاف «نعیم الحق» در این راستا گفت: این تصمیم ناگهانی دولت تنها به این دلیل است که می‌خواهند نواز شریف را از گرداب «پانامالیکس» نجات دهند.
نعیم الحق گفت: چرا اهداف سفر، شاهزاده قطری که از قبل دخالت‌های مستقیمی در روند پرونده فساد اقتصادی نوزا شریف داشته است رسانه‌ای نمی شود؟ آیا حضور ناگهانی او دقیقا ساعاتی پیش از دادگاه، بدبین کننده نیست؟
او در بخش دیگری از سخنانش به دولت انتقاد کرده و گفت: «نواز شریف تا کی می خواهد از منابع دولتی برای اهداف شخصی خود استفاده کند؟»
این درحالی است «بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس به پاکستان سفر کرده است و علاوه بر دیدار با مقامات این کشور، ملاقاتی با عمران خان داشته است. رئیس حزب تحریک انصاف در این دیدار تصریح کرده است: سفر شاهزاده قطری به پاکستان، دو دلیل بیشتر ندارد یا برای نجات نواز شریف از گرداب «پاناما لیکس» سفر کرده که به شدت محکوم است، ویا برای شکار پرندگان نایاب پاکستانی، که ظلم بسیار بزرگی به این موجودات در معرض انقراض است. او همچنین به حملات هند به مرزهای پاکستان اشاره کرده و گفت ارتش پاکستان پاسخی کوبنده به هند خواهد داد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала