کوریای شمالی: این انتخابات امریکا یکی از کثیف ترین انتخابات این کشور است

© AFP 2023 / Andrew CABALLERO-REYNOLDSAn election official watches as a man takes a ballot at an in-person absentee voting station in Fairfax, Virginia on October 12, 2016
An election official watches as a man takes a ballot at an in-person absentee voting station in Fairfax, Virginia on October 12, 2016 - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
کوریای شمالی از انتخابات ریاست جمهوری امریکا که فردا (سه شنبه) برگزار می شود، به عنوان کثیف ترین انتخابات در طول تاریخ این کشور یاد کرد.

به گزارش  اسپوتنیک به نقل از ایرنا، ‌کوریای شمالی افزوده است که سرنوشت تاریخی امریکا چیزی جز اضمحلال نیست و انحطاط آن از انتخابات پیش رو به خوبی مشاهده است.
این کشور از مناظره های انتخاباتی به عنوان یکی از بدترین شیوه های رفتاری نامزدها یاد کرده و آورده است: این کشور در شرایطی که درگیر خشونت های مسلحانه و تیراندازی های داخلی است مردم را به پای صندوق های رای فرا می خواند.
کوریای شمالی در بیانیه ای که در ارتباط با این انتخابات منتشر کرده، آورده است: کشوری که به دنبال رویارویی و جنگ باشد، عاقبت خوشی نخواهد داشت و این موضوع در تاریخ نیز ثابت شده است.
این کشور تاکید کرده است که کشورهایی که مسیر امریکا را در طول تاریخ طی کرده اند سقوط کرده و هرگز راهی برای پیشرفت نداشته اند و فرجام آنها فروپاشی بوده است.
موضع گیری دولت کوریای شمالی در خبرگزاری رسمی و دیگر رسانه های این کشور نیز بازتاب داشت و آنان با انتشار این بیانیه و آورده اند:- "مناظره های کثیفی که تاکنون سابقه نداشته است خود یک تهدید برای امنیت ملی آمریکاست".
این بیانیه سیاست های امریکا در آسیا و اقیانوس آرام را نیز مورد انتقاد قرار داده و تصریح کرده است که راهبرد امریکا در قبال منطقه و کوریای شمالی هیچوقت موفق و موثر نبوده است.
در بیانیه آمده که سیاست باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا با تلخی شکست خورده و دنیا و خود امریکا را به لبه پرتگاه کشانده است.
این سند سیاسی کوریای شمالی در عین حال خاطر نشان می سازد که از زمان روی کار آمدن اوباما در سال 2009 میلادی تاکنون، دولت امریکا مجرم ترین و ضد حقوق بشرترین دولت جهان بوده است.
تازه ترین نظرسنجی روزنامه هنگ کنگی «ساوت چاینا» از میان بیش از سه هزار و 600 نفر از مردم در کشورهای آسیای جنوب شرقی و آسیای شرقی از جمله در چین، جاپان، کوریای جنوبی، اندونزی و فیلیپین نشان می دهد که 76 درصد از مردم این مناطق به شدت به امریکا و به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آن بی اعتماد هستند.
در دوره ریاست جمهوری اوباما وضعیت شبه جزیره کره بسیار بدتر و پر تنش تر شده و خطر رویارویی امریکا و کوریای جنوبی با کوریای شمالی بیش از هر زمان دیگری است.
این کشور به همراه جاپان و کوریای جنوبی بیشترین و سخت ترین تحریم ها را علیه کوریای شمالی اعمال کرده و پیونگ یانگ ها هم در واکنش به این اقدامات، شمار آزمایش های راکتی بالستیک و هسته ای خود را افزایش داده است.
گفته می شود که احتمال دارد در آستانه انتخابات ریاست جمهوری امریکا کره شمالی یک راکت میان برد بالستیک پرتاب کند.
انتخابات ریاست جمهوری امریکا فردا سه شنبه (18 میزان) برگزار می شود و قرار است چهل و پنجمین رئیس جمهوری این کشور در جریان آن برگزیده شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала