آغاز روند توزیع پاسپورت به شهروندان افغان

© AFP 2023 / Uli DeckA refugee gives his fingerprint to get a so-called "Ankunftsnachweis" (arrival certificate), a kind of passport attesting refugees their registration in Germany, on January 28, 2016 at a registration centre for refugees in Heidelberg, western Germany.
A refugee gives his fingerprint to get a so-called Ankunftsnachweis (arrival certificate), a kind of passport attesting refugees their registration in Germany, on January 28, 2016 at a registration centre for refugees in Heidelberg, western Germany. - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
توزیع پاسپورت‌ها برای آن عده از کارگران افغان مقیم عربستان است که پیش از این پاسپورت پاکستانی داشتند و نمی‌توانستند به کشورشان سفر کنند.

سفارت افغانستان در ریاض در مورد روند توزیع پاسپورت به شهروندان افغان مقیم عربستان اعلام کرد.

توزیع پاسپورت‌ها برای آن عده از کارگران افغان مقیم عربستان است که پیش از این پاسپورت پاکستانی داشتند و نمی‌توانستند به کشورشان سفر کنند.
سید جلال کریم سفیر افغانستان در عربستان به یکی از رسانه‌‌های محلی این کشور از توزیع روزانه ۱۵۰ پاسپورت برای شهروندان افغان مقیم عربستان خبرداد.
براساس اعلام مقامات افغان، ۵۰ تا ۷۰ هزار افغان در عربستان سعودی دارای پاسپورت پاکستانی هستند.
عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان، چندی قبل با سفر به عربستان با مقامات سعودی در مورد موضوعات مختلف از جمله صدور پاسپورت افغانستانی به شهروندان این کشور ساکن عربستان گفت‌وگو کرده بود.
چندی قبل بلومبرگ گزارش داد که در پی کند شدن رشد اقتصادی عربستان و کاهش فرصت‌های شغلی، حدود ۱۶ هزار کارگر هندی و پاکستانی بدون آب و غذا در کمپ‌های عربستان رها شده و به آنها ویزای خروج از این کشور داده نمی‌شود.
براساس آمار اعلام شده از سوی وزارتخانه‌های امور خارجه کشورهای هند و پاکستان، مجموعا ۷۷۰۰ هندی و ۸ هزار پاکستانی در عربستان گیر افتاده‌اند.
همچنین کارگران هندی و پاکستانی در عربستان به دلیل عدم پرداخت حقوق در ۹ ماه گذشته و عدم ارائه اقامت از سوی دولت این کشور رو به وخامت اعلام شده بود که این کارگران شکایتی علیه سیستم بین‌المللی ساختمان جده را در دفتر کار ینبودر غرب عربستان ثبت کردند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала